Triplákkal hengerelt a MAFC három negyeden át

109-87-re nyert Hencsey Tamás csapata a Budafok otthonában, a férfi kosárlabda NB I B Piros csoportjának 8. fordulójában.

Az első negyedet elveszítette a MAFC Budafokon, hat ponttal vezetett a házigazda. A második játékrésztől azonban beindult az újbudai gárda, amely a vonalon túlról is szórta a pontokat, 50 százalékban értékesítve triplakísérleteit.

A 32 pontig jutó Washington hat, Csapai öt, Nagy Krisztián pedig három hárompontost helyezett el a Budafok kosarában, de további három MAFC-játékos is feliratkozott a tripla-listára.

Ennek és a megnyert lepattanó-csatának (33-29) is köszönhetően a Hencsey-csapat végül magabiztos, 109-87-es sikert aratott és a második helyen áll az NB I B Piros csoportjában.

Budafok - MAFC 87-109 (27-21, 18-27, 23-35, 19-26)

A MAFC legjobb dobói: Washington 32/18, Csapai 21/15, Garamvölgyi 19/6, Lakosa 11/3

Hencsey Tamás (MAFC): - Először is örülök, hogy ismét gratulálni tudok a csapatomnak a győzelemhez. Bár nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy azt elterveztük, idő kellett ahhoz, hogy rápörögjünk a meccsre, de aztán feljavultunk, és a harmadik negyedben gyakorlatilag eldöntöttük a meccset. A negyedik negyedben sajnos megint figyelmetlenek voltunk védekezésben, és sok könnyű pontot engedtünk a hazaiaknak, ebben mindenképp javulnunk kell. Gratulálok a Budafok csapatának is, mert nagyon kellemetlen ellenfél volt. (hunbasket.hu)