Tovább robog a MAFC az NB I felé

Négyből négy már az újbudai férfi kosárlabda-csapat mérlege az idényben, Miskolcon is győzött a MAFC.

Egy gyengébben sikerült első negyedet (20-27) követően magára talált a 100 százalékos mérleggel álló MAFC Miskolcon és végül az utolsó negyednek köszönhetően magabiztosan, 15 ponttal verte a MEAFC-ot (90-75).

Bordács 23, Washington 18 ponttal vezette a vendégeket, de Garamvölgyi és Nagy Krisztián is tíz pont fölött zárta a találkozót - Garamvölgyi ráadásul dupla duplával zárt 10 lepattanójának köszönhetően. Az utolsó negyedben nőtt ellenfele fölé Hencsey Tamás csapata, 12 pontot verve a miskolciakra.

Férfi kosárlabda NB I B, Piros csoport, 4. forduló:

MEAFC-Miskolc - Budapest MAFC 75-90 (27-20, 15-24, 18-19, 15-27)

MEAFC: Tóth B. 10, Takács 14/6, Orliczki B. 2, Béres 11, Szanyi 11/9

Csere: Kopasz 5/3, Homoki 2, Orliczki -, Lippai 20

MAFC: Nagy K. 13/9, Misek 9, Garamvölgyi 15/3, Katona 4, Washington 18/9

Csere: Polgárdy 3, Lakits 3, Csapai 2, Bordács 23, Vigh -

Hencsey Tamás (MAFC): - Először is gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, ugyanakkor roppant mérges is vagyok a saját csapatomra, mert nem kellőképpen kezdtük ezt a mérkőzést, nem voltunk kellően motiváltak és nem összpontosítottunk teljesen. Azokat a dolgokat, amiket megbeszéltünk,nem tudtuk az első negyedben maradandóan teljesíteni, de a következő három negyedet már nyerni tudtuk. Gratulálok az ellenfélnek is, mert megnehezítették a dolgunkat. Én tudom, hogy még rengeteg munkát el kell végeznünk, dolgoznunk kell tovább, lényeg a győzelem. (hunbasket.hu)