Szorosnak indult, sima lett a vége

A Pécs 93–69-re győzött hazai pályán a MAFC ellen a férfi kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
PVSK VEOLIA–MAFC 93–69 (22–22, 28–18, 22–12, 21–17)
Pécs, 1500 néző. V: Benczur, Farkas G., Minár

PÉCS: DURHAM 9, Supola 10/6, ANTÓNI 18/12, BUDIMIR 13/3, SARLIJA 12. Csere: Simon K. 6, Demeter A., DJUKICS 18/6, Harazin 2, Bíró 2, Krnjajski, Popgyákunik 3/3. Edző: Csirke Ferenc

MAFC: HOT 14/3, FODOR M. 16/6, Misek 9/3, McCray 11, Cvetkovics 10. Csere: Davis 2, Lakits 2, Lakosa 5/3, Peringer, Katona B., Bordács, Szanyi. Edző: Garai Péter

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–1. 6. p.: 15–13. 13. p.: 26–26. 17. p.: 36–34. 23. p.: 60–40. 26. p.: 64–42. 33. p.: 77–54. 37. p.: 84–61

Az első negyed teljesen egál volt, sok pont, pörgős játék jellemezte mindkét oldalt (22-22). Ezt követően egy darabig még tartani tudta a lépést a PVSK-val a MAFC, de a hajrát megnyomta Csirke Ferenc együttese, amely így tízpontos előnyre tett szert (50-40).

A fordulás után, a harmadik negyedben újabb tíz pontot vert ellenfelére a Pécs, ezzel el is döntötte a találkozót. Érvényesült a papírforma.

Csirke Ferenc: – Puhán kezdtünk, és sok volt az eladott labdánk, de ez a második félidőben megváltozott. Remélem, Supola Zoltán sérülése nem súlyos, ennyi áldozatot nem ér meg ez a győzelem.

Garai Péter: – Mind belül, mind kívül jobb volt a Pécs, jól dobta a hármasokat, míg nekünk a negyedik negyed elején tizennégy százalékos volt ez a mutatónk. Könnyen megadtuk magunkat, ez hozzáállásbeli probléma is.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu