Szlovák élcsapatot ütött ki a MAC - 3 meccs, 2 siker

Pozitív mérleggel zárta az utóbbi napok mérkőzéseit a MAC-Újbuda jégkorongcsapata a szlovák Tipsport Ligában.

Két idegenbeli meccsén is veretlen maradt december elején a MAC-Újbuda és eddigi talán legnagyobb bravúrját is összehozta a magyar bajnok az Extraligában.

A tabella második helyén álló HKM Zvolen otthonában pedig hátrányba is került Majoross Gergely csapata és Bálizs nagy védései is kellettek ahhoz, hogy meccsben maradjon a vendégcsapat. Amely a második harmadtól erőre kapott és öt gólt ütve győzni Zólyomban, elsősorban a 2-2 góllal és assziszttal záró Bodónak köszönhetően.

HKM Zvolen - MAC-Újbuda 1-6 (1-1, 0-2, 0-3)

A hazai, ugyancsak topcsapatnak számító Kassa elleni hazai mérkőzésen is partiban volt ellenfelével a MAC, de végül a vendégek ereje és tudása érvényesült a Tüskecsarnok jegén.

MAC-Újbuda - HC Košice 3-5 (1-1, 1-3, 1-1)

A szlovák U20-as válogatott ellen a vártnál nehezebben húzta be a pontokat az újbudai gárda, amely 2-0-ra és 4-1-re is vezetett, de végül hosszabbításra kényszerült. Ebben a MAC szerezte meg a győztes gólt Langkow révén, de egy pontot így is elhullajtott Szlovákiában.

HK Orange 20 - MAC-Újbuda 4-5 (0-1, 2-3, 2-0, 0-1) - h.u.