Szétlövéssel nyert a Brassó

Második hazai mérkőzésén is büntetőkkel kapott ki a fővárosi csapat a brassóiaktól, akikkel szemben még nem nyert meccset az idei szezonban december 27-én a Tüskecsarnokban.

MAC BUDAPEST–CORONA BRASOV (romániai) 3–4 – szétlövéssel (2–2, 1–1, 0–0, 0–1)
Tüskecsarnok, 360 néző V: Haszonits, Vas Mátyás, Váczi, Berger

MAC: Bálizs; Kovács B., Escobedo (1) – Vokla, Ruikka – Mestyán, Pozsgai (1) – Bödök, Jászai; Könczei (2), Booras 2, Kovács Cs. – Keresztury, Nagy K., Terbóc – Somogyi (1), NAGY G. 1 (1), Jubinville, – Tóth R., Roczanov, Silló. Edző: Majoross Gergely

BRASOV: Tőke; Nagy I., Filip (1) – Nagy Cs., Jemeljanenko – Bíró O., Bors – Imecs, Balázs Zs.; MCGREGOR 1 (1), KLEMPA 3, McDonald (2) – Gliga, Mihály Á., Zabludovszkij – Tranca, Molnár Zsolt, Zsók – Bíró G., Péter Zs., Fodor Cs. Edző: Martin Lacroix
Kiállítások: 12 perc+10 perc fegyelmi (Nagy G.), ill. 16 perc

A másik két meccsnél jóval szorosabban alakult a MAC–Brassó összecsapás. Az első két harmadban végig a hazaiak kezdeményeztek, de a Brassó minden góljukra időben tudott reagálni, kettővel pedig egyszer sem vezetett a fővárosi csapat. Negyven perc után 3-3 állt az eredményjelzőn, a gólok fele emberelőnyös szituációból született, a MAC két szimpla, a Corona egy dupla fórt értékesített. Booras és Klempa dupláztak, mellettük Nagy Gergő és McGregor volt eredményes. Következett a harmadik játékrész, amelyben tetőfokára hágtak az izgalmak. Negyedórán keresztül nem csak, hogy gól, de még egy kiállítás sem született, végül a hazaiak kerültek emberelőnybe, ezúttal azonban nem tudtak élni a lehetőséggel. Az eredmény tehát nem változott, jöhetett a hosszabbítás. A hazaiak számára érzékeny veszteség volt, hogy a hajrára elvesztették Nagy Gergőt, aki az 57. perc végén kapott 10 perces fegyelmi büntetést. Ezt a túloldalon Filip „kompenzálta”, aki a hosszabbításban emelte a szabályosnál magasabbra az ütőjét. Majoross Gergely időt is kért, de ez sem használt. Lacroix mester szépen élt együtt a játékkal, 68 másodperc telt le a 4-3 elleni játékból, amikor ő is kikérte idejét, hogy játékosai szusszanhassanak egyet. Ez az időkérés használt, nem tudta kihasználni a fórt a MAC Budapest. Jöhetett a szétlövés, amelyben végül a vendégek jártak nagyobb sikerrel, Klempáé lett a győztes gól.

Majoross Gergely: – Időről időre eljátsszuk, hogy megyünk előre, helyzeteket alakítunk ki, kellő mennyiségű gólt is lövünk, de aztán buta hibákat követünk el, amik után mi rohanhatunk az eredmény után. Bosszantó, mert felkészültek voltunk, tudtuk, mit kell csinálnunk, de aztán nem az valósult meg…
Martin Lacroix: – Roppant elégedett vagyok a megszerzett két ponttal. Egyre inkább közelítjük az alapszakasz végét, így minden győzelemnek nő a súlya. Nagyon jó csapatot sikerült elkapnunk egy rájátszásra emlékeztető, lendületes, nem utolsó sorban közönségszórakoztató mérkőzésen.

forrás: nemzetisport.hu, jegkorongblog.hu