Nyeretlen maradt

12 percig tudott csupán meccsben maradni a BEAC az MTK ellen szombat este. A hazaiak a második negyed közepén robbantottak, elhúztak és a megszerzett előnyüket a meccs végéig meg tudták tartani. Ezzel ők szerezték meg első győzelmüket az évadban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ, szombati mérkőzések
MTK BUDAPEST–BEAC ÚJBUDA 65–48 (17–12, 18–10, 14–10, 16–16)
Budapest, Városmajor, 200 néző. Vezette: Pozsonyi, Válé, Csabai-Kaskötő

MTK: HORVÁTH B. 11/9, Zólyomi, ADAMECZ 15/9, Cvitkovics 6, Székely-Horváth 8/3. Csere: Jankó 5, SZABÓ FLÓRA 10, Szabó B. 7, Pál 3/3. Edző: Nagy Dorottya

BEAC: Pusztai P. 7, SUPPÁN 12/3, Süle 9/3, György 4, Barnai 6. Csere: Kovács V. 2, Pusztai S. 6, Király L. 2, Angyal, Szabó II D. Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–8. 8. p.: 15–12. 13. p.: 20–17. 16. p.: 31–18. 19. p.: 33–22. 23. p.: 42–26. 27. p.: 47–30. 33. p.: 55–34. 37. p.: 58–41

Az első percekben abszolút kiegyenlített csata folyt a pályán, Suppi szerezte a mérkőzés első kosarát. A hazaiak Cvitkovic centermunkájára és a távoli dobásokra építettek, az újbudai lányoknál jobban eloszlottak a pontok. 10-10 után az MTK szerzett pár pontos előnyt, a negyed végére alakult ki az addigi legnagyobb, öt pontos különbség (17-12). A Pusztai lányokról szólt a második negyed első két perce, először Petra szerzett bravúrkosarat, majd dobott be egy büntetőt, utána Sára szerzett szép kosarat leindításból. 17-17-nél Nagy Dóra ki is kérte idejét. Innentől a BEAC-os lányok számára rémálomszerű hat perc következett, szétesett a védekezésük és ezáltal a támadásuk is. A hazaiak három triplát is beemeltek, és 16-1-es szériát repesztettek (33-18). Vani büntetői törték meg a hosszú gólcsendet, majd Petra tempója ért célba, de a negyedet Jankó pontjai zárták, így jelentős hátrányba került a fővárosi csapat 20 perc után (35-22).

Nem kezdődött jól a második félidő sem, Szabó és Horváth gyors egymásutánban szereztek öt pontot, így közelítette a 20 pontot a differencia (40-22). Judie gyötörte be emberrel együtt, majd Suppi duplája és Mau négy pontja következett, így egy 2-8-as etappal sikerült faragni a hátrányból (42-30). Szabó dobott mázlis ziccert, és újra az MTK percei jöttek, a harmadik negyed 49-32-es eredménynél ért véget.
A tavaly még BEAC-nál pattogtató Szabó Flóra pontjaival, valamint Horváth ziccerével a záró etap elején átlépte a húsz pontot is a hazaiak előnye (53-32). Az utolsó két percben ugyan még sikerült egy huszáros hajrát indítani, és Mau valamint Suppi pontjaival feljönni valamelyest (60-48), ám az utolsó öt pontot – köztük a dudaszós, félpályás triplát, amit szintén egy korábbi BEAC játékos, Pál Szandra jegyzett – a hazaiak szerezték, így nagyarányú, 17 pontos vereséggel zárult a fővárosi csapat számára a városmajori csata.

MESTERMÉRLEG
Nagy Dorottya: – Nagyon jól jött ez a győzelem. Amit a lányokkal megbeszéltünk, azt maximálisan teljesítették, mind védekezésben, mind támadásban. Bár voltak hullámvölgyeink, azokból is nagyon hamar ki tudtunk lábalni. Így szeretnénk folytatni szombaton a Miskolc ellen is.

Balogh Judit: – Három nap alatt kellett két rangadót játszanunk, amit egyetlen másik csapatnak sem kellett, erre sajnos nem vagyunk alkalmasak és képesek. Ez teljesen egyértelmű.

forrás: nemzetisport.hu, beac.hu