Női kosárlabda: Elmaradt a meglepetés a BEAC bajnokiján

Nem született meglepetés: hazai pályán a Szekszárd visszavágott az első fordulós vereségért a BEAC-nak a női kosárlabda NB I-ben.

Jól kezdte a találkozót a BEAC, amely 5-0-ra is vezetett már, amikor beindult a meccsfavorit Szekszárd és egy 14-0-s rohammal fordított. Az első negyed 18-12-s hazai előnnyel zárult. Szépen tartotta magát a vendégcsapat a második negyed első perceiben, jött a szekszárdi időkérés, majd a játékrész közepén ritmust váltott a házigazda, és egy 20-3-as sorozattal voltaképp le is zárta a találkozót (50-28).

A nagyszünetben 52-34-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok - derül ki a beac.hu beszámolójából. A harmadik negyedben állandósult a 25-30 pont közötti különbség, és a záró játékrészre már nem maradtak nyitott kérdések, a meccs elsősorban már arra adott lehetőséget, hogy az egyébként kevesebbet játszó BEAC-játékosok is felvegyék ismét az NB I-es meccsritmust.A végén 29 ponttal győzött a Szekszárd, visszavágva az első fordulóban elszenvedett vereségért.

Folytatás szerdán, a Gabányiban, ahová a Győr látogat majd.