Nem adta könnyen a győzelmet

Méltó ellenfele volt a MAFC a bajnokesélyes Szolnoki Olajnak a férfi kosárlabda NBI 8. fordulójában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ, szombati mérkőzések
MAFC–SZOLNOKI OLAJ KK 77–88 (21–28, 18–16, 17–19, 21–25)
Budapest, Gabányi-sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Papp P., Boros T., Minár

MAFC: HOT 25/15, Lakits, Misek 7, Cvetkovics 7, DAVIS 16. Csere: Neighbour 8/6, FODOR M. 14/6, Debreceni. Edző: Jovica Arszics

SZOLNOK: VOJVODA 18/9, Kovács P. 6, FORD 12/3, Milosevics 8, Tóth Á. 3. Csere: ANDRIC 17, Phillip 7/3, POLYÁK 17/12. Edző: Dragan Alekszics

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–12. 8. p.: 15–20. 13. p.: 21–31. 17. p.: 34–35. 22. p.: 44–44. 27. p.: 51–57. 32. p.: 60–69. 34. p.: 67–69. 38. p.: 71–80
Kiállítva: Milosevics (26. p. – sportszerűtlen és technikai hibát követően)

A MAFC hazai pályán szorongatta meg a Szolnokot. Igazán motiváltan játszott. Jól látszott a játékosokon, lélekben győzelemre készültek. Nem is adták olcsón a bőrüket, hosszú húzd meg ereszd meg csatában még a negyedik negyed közepén is felzárkóztak két pontra, de a pontosabban dobó és hatékonyabban lepattanózó, jobb játékerőt képviselő listavezető érvényesítette a papírformát, és továbbra is veretlen maradt.

MESTERMÉRLEG
Jovica Arszics: – A játékosok az ilyen mérkőzéseken nagyon motiváltak. Megpróbáltuk izgalmassá tenni a meccset, ami harmincöt percig sikerült is. A végén döntőnek bizonyult, hogy a Szolnok több támadólepattanót szedett.

Dragan Alekszics: – Nagyon dekoncentráltan kezdtük a mérkőzést, és Kendrick Perry kiesése is problémát okozott, de aztán sikerült normál ritmusra váltanunk. Nagyon jó meccs volt, kitűnő szurkolótáborokkal és hangulattal. Elégedettek vagyunk, hogy sikerült nyernünk.

forrás: nemzetisport.hu