A fővárosiak legyőzték az erdélyieket, így továbbra is tartják a lépést a MOL Ligát vezető miskolciakkal.

MAC BUDAPEST–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–1 (1–1, 1–0, 1–0)
Tüskecsarnok, 350 néző. V: Gangel, Rencz, Kis-Király, Muzsik

MAC: Arany; Pozsgai, Escobedo (1) – Vokla, Ruikka – Mestyán, Kovács B. – Schmál, Lakatos; Booras 1, Könczei, Somogyi – TERBÓCS 1, Keresztury (1), Nagy K. – Jubinville (1), Kovács Cs., NAGY G. 1 – Tóth R., Roczanov, Silló. Edző: Majoross Gergely

CSÍKSZEREDA: Ruczuj; Papp Sz., Korenko – János, Wood – Gecse (1), Campbell – Salló, Bors; Farkas T., Péter R., Kána – Molnár Zsombor, Valchar, Antal Zs. 1 – Bíró T., Szolarjov, Moldován – Antal N., Egyed R., Rokaly. Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 6, ill. 10 perc

A mérkőzés első harmadában sokkal többet lőttek kapura a hazaiak, mégis 1-1 gólt hozott a nyitó játékrész. A 9. percben Antal Zsombor találatával a vendégek megszerezték a vezetést, de nem örülhettek sokáig, ugyanis másfél perccel később Terbócs révén egyenlített a MAC. A második húsz perc áthúzódó hazai emberelőnnyel indult, amit kihagytak, a következő 5 a 4 elleni lehetőséget viszont nem, az előnyt Booras váltotta gólra. A záró játékrész felénél pedig kétgólosra nőtt a MAC előnye, Nagy Gergő volt eredményes. A budapestiek 3-1-re győztek, megérdemelten, ugyanis 47:14-re nyerték a kapura lövési mutatót. A MAC-nak 22 mérkőzés után 2 pont a hátránya a bajnokságot vezető DVTK Jegesmedvék mögött. Az SC Csíkszereda is elégedett lehet, az 5 nap alatt lejátszott 4 magyarországi mérkőzésen 5 pontot gyűjtött.

MESTERMÉRLEG
Majoross Gergely: – Nagyon tetszett, amit láttam, ahogy játszottunk. Sok energiával hokiztunk, a szezon talán eddigi legfegyelmezettebb produkcióját mutattuk be – külön öröm, hogy a srácok megtapasztalhatták, mekkora öröm, ha így játszunk. Mindemellett emelem kalapom a Csíkszereda előtt, tényleg képes bárki dolgát megnehezíteni.

Leo Gudas: – Két nap alatt két meccset játszani nagyon fárasztó, ez az elejétől kezdve látszott a játékosokon – ennek ellenére jól játszottunk. Sajnos a MAC három lőtt góljára nem tudtunk elegendő energiával és elegendő mennyiségű találattal válaszolni.

forrás: jegkorongblog.hu