Megvan a kilencedik hely

Hazai pályán biztos győzelmet aratott a BEAC Újbuda a PINKK-Pécsi 424 ellen a női kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásának utolsó mérkőzésén, és ezzel a fővárosi együttes lett az ország legjobb kizárólag hazai játékosokból álló csapata.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
Alsóház
BEAC ÚJBUDA–PINKK PÉCSI 424 66–53 (14–10, 17–20, 19–11, 16–12)
Gabányi-sportcsarnok, 150 néző. V: Kulcsár, Goda, Varga-Záray

BEAC: Pusztai P. 6, Süle 8/3, LELIK 14/3, Szabó F. 8, BARNAI 14 . Csere: Pál 6, Suppán 7/3, György 3, Gocsman, Boros D., Király L. Edző: Balogh Judit

PINKK: Sánta 11/3, Martonosi, Gémes-Sarok 10, Bozóki 8, Kovalcsik 5. Csere: RUJÁK N. 11/6, Benke 2, Zsilinszki 4, Szabó II. D. 2. Edző: Halmai Gábor

Az eredmény alakulása: 4. perc: 8–3. 8. p.: 9–9. 13. p.: 19–17. 17. p.: 25–23. 24. p.: 38–37. 28. p.: 45–39. 33. p.: 52–45. 38. p.: 62–51
Kipontozódott: Gémes-Sarok (29. p.), Kovalcsik (36. p.), Bozóki (38. p.)

A BEAC villámrajtot vett a mérkőzés elején, jól védekezett és a támadójátéka is eredményes volt, így 3 perc és 8-1 után Halmai Gábor, a PINKK edzője időt is kért. A pihenő és a tanácskozás után hasonló 1-8-as sorozatot produkáltak a vendégek, és az 5. percre kiegyenlítettek (9-9). Sok volt a pontatlanság mindkét oldalon, egy időre befagyott az eredményjelző. A holtpontról a BEAC mozdult el előbb, a padról remekül beszálló Suppi, és az ezúttal is remekül dobó Flóra révén (14-9). Innen Ruják büntetőjével eggyel közelebb lépett a PINKK, és 14-10-zel zárult az első szakasz.

Suppi triplája nyitotta a második negyedet, ám két kosárral megint két pontra jött fel a vendégcsapat. Timi ziccere után hat ponttal vezetettek a hazai játékosok (23-17), de nem hagyta magát leszakítani a PINKK, Gémes-Sarok és Bozóki pontjaival ismét lőtávon belül voltak (25-23). Balogh Bubu időt kért, ám Bozóki így is kiegyenlített (27-27). Mindkét csapat zónavédekezésre váltott, Réka bedobta a kiharcolt büntetőket, ám Sánta átdobta a zónánkat, így a 19. percben először vezettek a pécsiek (29-30). Judie hetedik pontja a dudaszóval együtt esett be, ezzel pedig minimálisan ugyan, de az újbudai lányoknál volt az előny 20 percnyi játék után (31-30).

Mau lépett be jól a palánk alá a második félidő nyitányán, ám Ruják pillanatok alatt egyenlített triplából. Sőt, Gémes-Sarok révén ismét a vendégeknél volt az előny. 38-37 után viszont Petra és Judie pontjaival sikerült ismét ellépni a BEAC-nak (43-37). Bár rengeteg büntetőt hagytak ki, sikerült a védekezésüket stabilizálni, a másik oldalon pedig egy támadófault után Gémes-Sarok kipontozódott. A negyed végén Petra büntetőivel súrolták a 10 pontos különbséget, végül 50-41 állt a táblán a harmadik etap után – ezzel pedig már bőven túlszárnyalták a kilencedik hely megszerzéséhez szükséges, négypontos differenciát.

A zárószakasz elején váltva estek a pontok, majd amikor Réka triplája célt ért a pécsi zóna ellen, először lett kétszámjegyű a különbség (57-47). A fővárosi játékos átvette a gólgyáros szerepét, büntetőkből és lepattanóból is pontot szerzett, miközben a két pécsi magasember, Bozóki és Kovalcsik is kipontozódott, mindketten technikaival hagyták el a parkettet. 13 pontra hízott a különbség 2 perccel a vége előtt, majd Zsilinszki duplája után Mau engedett el egy triplát a sarokból és felszabadult öröme vastapsot hozott a lelátóról (65-51). A végén még volt pár pécsi fault, az eredmény pedig érdemben nem változott – 66-53-nál ért véget a BEAC számára az idei évad.

A lányok arcán minden ott volt a lefújás pillanatában, amit ez az évad hozott számukra: mosoly, örömkönnyek, boldogság. A playout négy meccsét három győzelemmel zárták, a bajnokságot pedig hat sikerrel, ezzel pedig kilencedikként zártak a tabellán, és elmondhatják magukról, náluk jobb kizárólag hazai játékosokból álló csapat nincs az országban.

Balogh Judit: – Csak a BEAC!

Halmai Gábor: – Gratulálok a BEAC-nak, harcos mérkőzés volt. Továbbra sem értem a játékvezetők hozzáállását és a játékvezetés minőségét egyes mérkőzéseken.

forrás: nemzetisport.hu, kosarsport.hu, beac.hu