Kosárlabda: Óriási csatában lett elődöntős a MAFC - fotók

A férfi kosárlabda NB I B Piros csoportja negyeddöntőjének ötödik meccsén a MAFC 13 ponttal legyőzte a Jászberényt a Gabányi László Sportcsarnokban, így az újbudaiak az elődöntőben folytathatják a bajnoki rájátszást.

Akárcsak az egész párharc során, az ötödik, mindent eldöntő meccsen is végig óriási csatát vívott egymással a két rivális - mintegy 600 szurkoló előtt. A MAFC szinte végig vezetett, de a 37. percben a JKSE egypontos előnyhöz jutott (72–73).

A kosárlabdának kitűnő reklámot jelentő összecsapás hajrában azonban az újbudaiak állva hagyták ellenfelüket, és megszerezték a győzelmet - ezzel együtt a továbbjutást is. Lakits András együttesében öt játékos is elérte a legalább 10 pontot, igazi csapatként vívta ki tehát a győzelmet a XI. kerületi házigazda.