Kosáreső: Az Újbuda MAFC 51 pontos kiütéssel vágott vissza a döntőben

1-1-re alakította az Újbuda MAFC a férfi kosárlabda NB I B Piros csoportja döntőjének állását, miután hazai pályán valósággal kiütötte a PVSK-t.

Élvonalbeli hangulatban fogadta a Gabányi László Sportcsarnokban az Újbuda MAFC a pécsi PVSK-t, méghozzá a visszavágás reményében, hiszen a baranyaiak a finálé első meccsén elég magabiztosan (102-87)  győzni tudtak.

A második találkozó aztán újbudai szempontból egészen parádésan alakult, hiszen Lakits András csapata valósággal állva hagyta ellenfelét 13-13 után, az első negyed végén tíz, a nagyszünetre tizenkilenc pontos volt a hazai előny.

A remekül triplázó (27/12) és lepattanózó (59-27) MAFC a harmadik negyedet egészen döbbenetes különbséggel, 31-6-ra, a mérkőzést pedig több mint 50 ponttal nyerte meg és ezzel egyenlített a párharcban.

A viszonylag sima szerdai pécsi sikerre tehát totális K.O.-val válaszolt a MAFC, így igazán izgalmas kérdés, hogyan alakulhat a folytatás kedden, 18 órától, immáron Pécsett.