Irány a négyes döntő: Hengerelt a kupavisszavágón az OSC-Újbuda

A Genesys OSC Újbuda 18-11-re legyőzte a Szolnoki Dózsa együttesét, ezzel bejutott a legjobb négy közé a férfi vízilabda Magyar Kupában.

A felek első összecsapásán 9-9-es döntetlen született, így a vasárnapi találkozó döntött a továbbjutásról.

Az előző szezonban a bajnokságban és a kupában egyaránt ezüstérmes fővárosiak már az első negyedben négygólos előnyre tettek szert, ezt a félidőig hatra növelték. A fordulás után is a vendégek domináltak, és többek között az újdonsült világbajnok Vigvári Vince négy találatának köszönhetően 18-11-re nyerték a visszavágót.

Az már korábban eldőlt, hogy a címvédő Ferencváros, a legutóbbi sorozatban bronzérmes Honvéd és a negyeddöntőben gólzáport rendező Vasas is bejutott a jövő hétvégi négyes döntőbe, amelyre a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában kerül sor. Így - akárcsak 2022 decemberében - ismét ugyanaz a négy csapat jutott a BENU Férfi Magyar Kupa négyes döntőjébe. (az MTI híre alapján)

BENU Férfi Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó:

Szolnoki Dózsa Praktiker - Genesys OSC Újbuda 11-18 (2-6, 4-6, 3-3, 2-3)

Az OSC gólszerzői: Vigvári Vince 4, Hárai 3, Salamon, Baksa B., ten Broek 2-2, Várnai, Aranyi M., Szalai P., Gaszt R., S. Rossi

Továbbjutott: a Genesys OSC Újbuda 27-20-as összesítéssel.