Hosszabbítás után kapott ki a MAC, nyertek a Titánok

Totógyilkos meccset játszott a MAC és a Dunarea, hosszabbítás után vendéggyőzelem született. Mindhárom romániai csapat ellen pontot vesztett a MAC otthon.

MAC Budapest–Dunarea Galati (román) 3–4 (0–1, 2–1, 1–1, 0–1)

Meglepte ellenfelét a román bajnoki címvédő, aki az első kiállításából gólt szerzett Lőrincz Levente révén. A MAC jelentősen aktívabb volt, mint ellenfele, azonban Lakosil kapus vezényletével jól állták a sarat a galaciak, pedig további két kiállítást is ki kellett védekezniük. A második harmad elején tovább szaporodtak a gondok a MAC háza táján, hiszen Irimia egyéni akcióból duplázta meg az előnyt. A mérkőzés felénél aztán fél perc alatt sikerült kiegyenlíteni. Előbb Durkech késleltetett kiállítása alatt Terbócs, majd Jubinville talált be a galaci hálóba. Sokáig nem esett újabb gól, ez idő alatt a galaciak kihagytak egy másfél perces kettős emberelőnyt is, de a MAC sem jeleskedett emberelőnyben. A rendes játékidő utolsó 5 percében aztán felgyorsultak az események. Előbb a Galati került hamar kettős emberelőnybe, amelyet Rastislav Gaspar ki is használt, majd a MAC jutott egy utolsó esélyhez. Ebből 41 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Jubinville-nek sikerült kiegyenlítenie, hosszabbításra mentve egy olyan mérkőzést, amelyen sokkal többet kísérletezett a góllövéssel a MAC, mint ellenfele. A 3 a 3 elleni hosszabbításban viszont ismét a vendégek voltak ügyesebbek s szerencsésebbek, a 62. perc végén Bushbacher szerezte meg a győztes találatot. A MAC támadójátéka az elmúlt 2 mérkőzéshez hasonlóan továbbra is döcög, a Galati viszont máris elmondhatja, hogy sikeres túrán van túl, hiszen kettőből kétszer nyert, és hétfőn még tovább javíthatja a mérleget.

forrás: jegkorongblog.hu