Ezt inkább gyorsan felejtsük el…

A második negyedben öt percig láthatott igazi harcot a közönség, a mérkőzés többi részében azonban mélyen tudása alatt játszott a BEAC, így a reméltnél nagyobb arányú vereséget szenvedett a Zalaegerszeg ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
16. FORDULÓ, szombati mérkőzések

BEAC ÚJBUDA–ZTE NKK 49–72 (13–27, 19–16, 4–17, 13–12)
Gabányi-sportcsarnok, 120 néző. V: Balog Gy., Menyhárt, Gelencsér

BEAC: Pál, Pusztai P. 8, SÜLE 18/12, Szabó F. 5, Barnai 8. Csere: Suppán 8, Lelik, György, Kocsis F., Gocsman, László 2. Edző: Balogh Judit

ZALAEGERSZEG: Böröndy D. 4, Nagy D. 11/3, Bays 10, BURKHOLDER 12, HEGEDŰS-ŐRI 12/6. Csere: Gáspár-Szalay, ORSÓ 13/3, HORVÁTH ZS. 6, Böröndy V. 4, Vincze V. Edző: Gáspár Dávid

Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–10. 8. p.: 13–22. 13. p.: 19–32. 17. p.: 27–38. 23. p.: 32–49. 28. p.: 36–54. 34. p.: 39–66. 38. p.: 45–70
Kipontozódott: Kocsis F. (24. p.)

Szép védekezéssel és Judie illetve Mau pontjaival 4-3-ra itt volt az előny, ám Hegedűs-Őri hátára vette a vendégeket, és egymaga 8 pontot szórt, ezzel pillanatok alatt zalai előnyt mutatott az eredményjelző (4-8). Flóra szép passza talált utat Judiehoz (6-8), de utána a vendégek sorozatban 6 pontot szereztek, jött is Balogh Bubu időkérése (6-14). Mau szép triplát dobott, de sajnos a védekezés továbbra sem volt elég kemény, így nem tudtak közelebb lépni (9-18). Orsó vette át a zalai pontgyáros szerepét, 7 pontot szórt három perc alatt, így egyre távolabb kerültek a vendégek (13-25). Bosszantóan sok helyzetet hagytott ki támadásban a BEAC, Brukholder pedig az első negyed utolsó pillanataiban dobott kiszorított helyzetből tempót, így sok-kevés állt az eredményjelzőn 10 perc után (13-27).

Nem indult jól a második negyed sem, Horváth dobott tempót, míg mi az alapról sem sikerült bedobni a labdát. Suppi labdaszerzés utáni ziccere jelentette a hazai csapat első pontjait a második negyedben, Petra szép tempója után pedig zalai időkérés jött (17-29). Nagy Dóra rögtön triplát dobott (19-32), Balogh Bubu pedig folyamatosan forgatta a csapatot, hogy megtalálja azt az ötöst, ami a legjobban működik. Mau két triplájával és egy 8-0-ás sorozattal jött vissza tíz ponton belülre a BEAC (25-32). A végre elkezdtek harcolni és keményebben védekezni – Fannitól láthatott harcos momentumokat a közönség védekezésben, Suppinak pedig bár a támadás nem ment, a palánk alatt fontos labdákat gyűjtött be. A félidő közepén Mau dobta be a harmadik tripláját és amikor Petra tempója is beesett, lőtávolba került a hazai csapat (32-38). Innen viszont már csak a ZTE tudott pontot szerezni, nálunk pontok helyett két eladott labda jött csak, így a félidőben ismét tízen kívülre került a BEAC (32-43).

Rosszul jöttek ki az öltözőből a szünet után – 3 perc elteltével 0-6-nál tartottunk (32-49). 5 percet kellet várni a negyed első hazai pontjaira, majd Suppi ziccere is beszédült (36-50). Innentől aztán teljes rövidzárlat következett támadásban, sorra adták el a labdákat, és rosszabbnál rosszabb megoldások következtek. Az eladott labdákból és a beütött faultokból pedig a ZTE folyamatosan tudta növelni a különbséget. A harmadik negyedben mindössze 4 pontra volt képes a BEAC, így az utolsó játékrészben már csak abban reménykedhettek, hogy sikerül egy kicsit kozmetikázni az eredményen (36-60).

Flóra büntetőből szerezte az első pontot a záró negyed elején, Keys 6 pontjával azonban tovább nőtt a zalaiak előnye (37-66). Mau 10 perc után szerezte az első mezőnykosarat (41-66), de a támadójátékuk leginkább az eladott labdákból állt. Bár az utolsó negyedet végül sikerült megnyerni (13-12), a 20 eladott labda és a 28 százalékos mezőnybeli dobóteljesítmény nagyarányú vereséghez vezetett.

Ezen az estén egyedül talán a lányokat az utolsó pillanatig lelkesen buzdító gyerekcsapatot illette dicséret.

Balogh Judit: - Erre csak egy gyógyír van: pálinka.

Gáspár Dávid: - Gratulálok a lányoknak, de gratulálok a BEAC-nak is, mert nem vehettük félvállról a mérkőzést, főleg az első félidőben maximális erőbedobásra késztettek minket. Természetesen örülünk a győzelemnek.

forrás: beac.hu, nemzetisport.hu