Csíkszereda–MAC 0-7

Nagy Gergő, Nagy Krisztián és Terbócs István vezérletével kiütötte a Csíkszeredát a MAC idegenben január 13-án.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–MAC BUDAPEST 0–7 (0–2, 0–4, 0–1)
Csíkszereda, 1200 néző. V: Csomortáni, Máthé, Péter V., André (mind romániai)

CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Wood, János – Korenko, Papp Sz. – Campbell, Gecse – Orbán Sz., Salló – Antal Zs., Valchár, Farkas T. – Sándor Z., Péter R., Antal N. – Moldován, Molnár Zoltán, Bíró T. – Geréb, Egyed, Rokaly. Edző: Leo Gudas

MAC: Arany G. – Pozsgai, Olson (1) – Escobedo, Kovács B. – Ruikka 1, Vokla – Bödök 1, Mestyán – Somogyi (1), Booras, Jubinville (1) – Nagy G. 1 (3), Nagy K. 1 (3), Terbócs 2 (1) – Könczei (1), Kovács Cs., Keresztury 1 – Silló, Tóth R. (1), Schmál. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Nagyjából négy perc alatt eldöntötte a meccset a tavalyi MOL Liga-ezüstérmes. A 2. perc elején Terbócs, a 4. perc végén Nagy Krisztián szerzett gólt a tartalékosan felálló – Kana, Szolarjov és Molnár Zsombor hiányzott – Csíkszereda ellen. A második harmad elején a MAC 34-ese meglőtte a támadótrió harmadik gólját is, ami után Leo Gudas kapuscserére határozta el magát. A frissen beállt Onodi 5 percig bírta, ekkor Ruikka mattolta, majd a harmad végén csatlakozott a góllövőkhöz Bödök Bence és Keresztury Erik is. Ebben a harmadban óriási volt a MAC-fölény, szinte ráborult a pálya a szeredaiakra. Az utolsó 20 percben visszavett a MAC, feljött a Sportklub, így ezt a játékrészt csak 1-0-ra nyerték a vendégek, újfent a második sor góljával. A vége 7-0 lett, a Csíkszereda közel került ahhoz, hogy matematikailag is kiessen a rájátszásból.

Leo Gudas: – Gólok nélkül nemhogy nyerni nem lehet, de szorossá tenni sem az ilyen meccseket...

Majoross Gergely: – Megfogalmaztunk a meccs előtt néhány célt. Az egyik az volt, hogy a szokásos magas energiaszintünket hozzuk, ami száz százalékig sikerült is. A másik az volt, hogy összpontosítsunk, és legyünk fegyelmezettek a végéig, függetlenül attól, hogy mit történik. Ennek volt köszönhető, hogy ilyen egyhangú meccs alakult ki.

forrás: nemzetisport.hu, jegkorongblog.hu