BL: Öt góllal nyert idegenben az OSC, így már második - videó

Az A-Híd OSC-Újbuda magabiztos, 15-10-es győzelmet aratott a spanyol CN Terrassa otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában.

Az újbudaiak a 4-1-es első negyeddel alapozták meg negyedik sikerüket a csoportban, és 15-10-es győzelmükkel feljöttek a csoport második helyére. Vad Lajos csapatának legeredményesebb játékosa ezúttal a négy találatig jutó montenegrói Drasko Brguljan volt.

A Ferencváros közben döntetlent játszott a Pro Reccóval, amely épp az OSC ellenfele lesz majd a Nyéki Imre Uszodában, december 4-én.

A BL-ben két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek, az A-csoportból négyen jutnak tovább - itt szerepel a Szolnok -, míg a B-ből a nyolcas döntő házigazdája, a Pro Recco melletti három legjobb gárda lesz ott az olaszországi fináléban.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, B-csoport, 5. forduló:

CN Terrassa - A-Híd OSC-Újbuda 10-15 (1-4, 4-4, 3-3, 2-4)

Az OSC gólszerzői: D. Brguljan 4, Erdélyi 3, Randelovic, Manhercz, Prlainovic 2-2, Bundusch, Hárai 1-1

A csoport állása: 1. Ferencváros 13 pont, 2. OSC 12, 3. Pro Recco 11, 4. Mladost Zagreb 10, 5. CN Marseille 9, 6. CN Terrassa 3, 7. Waspo Hannover és Dinamo Tbiliszi 0-0