BEAC: Újabb "El Camino" indult - vereség az első bajnokin

101-60-ra győzött a Győr a BEAC ellen a női kosárlabda NB I-ben, a Gabányi László Sportcsarnokban.

Az első negyed végéig nagy küzdelemre késztette a vendég Győrt a BEAC, Balogh Judit csapata azonban a hajrában leszakadt ellenfelétől, 21-30 volt az állás az első tíz perc végén.

A 17. percre már 20 pontra hízott a győriek előnye, az első félidőben összesen kapott 55 pont pedig kemény kritikája volt a hazai védekezésnek (37-55). A győriek végül elérték a 100 pontot is, köszönhetően 18(!) sikeres hárompontosaiknak, ez pedig nem is vezethetett máshoz, mint kiütéses BEAC-vereséghez az évad első találkozóján. (Forrás: beac.hu)

ELTE BEAC Újbuda – CMB Cargo UNI Győr 60-101 (21-30, 16-25, 10-21, 13-25)

BEAC: Szabó 14/12, Suppán 10, Beckley 5/3, Mérész 17/3, Kovács 2. Cs: György 3, Tóth D 3/3, Mandic 2, Vincze, Angyal 4.

Győr: Brown 19/12, Raksányi 10/6, Laklóth 7/6, Török 12/6, Gray 10. Cs: Nagy D 10/6, Szabó 4, Baffy 5/3, Czank 22/15, Biczó 2.

Balogh Judit: - Úgy tűnik, mint minden évben, ezúttal is egy újabb El Camino indult el – azaz most is csak sok nehézség után tudunk elérkezni a következő állomásig. Remélem, azért a végén nem csak a belgacsokis, trüffeles tortában lelhetjük majd örömünket.