Az újbudai Csere Gáspár fantasztikus idővel győzött a Budapest Maratonon

A férfiaknál Csere Gáspár, a nők mezőnyében pedig Szabó Tünde nyerte meg a vasárnap megrendezett 35. Spar Budapest Maratont, amely egyben a klasszikus táv országos bajnoksága is volt

A férfiaknál és a nőknél sem jött össze a címvédés: a tavalyi bajnok Jenkei Péter ezúttal második lett a 2018-as győztes Csere Gáspár mögött, Gyurkó Fanni pedig nem indult az idén.

A hagyományos viadalon ezúttal is több távon indulhattak a futók. A mezőny a megszokott 30 ezres létszámnak ezúttal a harmada volt, de így is mintegy húsz országból érkeztek az indulók. A rajt minden esetben kisebb, néhány száz fős csoportokban zajlott.

A szervező Budapest Sportiroda teljes mértékben betartotta és betartatta a hatóságok által előírt vagy ajánlott egészségügyi óvintézkedéseket: csak tünetmentes futók indulhattak, mindenkinek arcmaszkot kellett viselnie és testhőmérséklet-mérésen kellett átesnie, mielőtt belépett volna a versenyzónába - írja az MTI.

Az újbudai Csere Gáspár rövid időn belül a második komoly versenyét is megnyerte, hiszen szeptemberben ő végzett a Budapest Félmaraton mezőnyének élén is. A 29 éves Csere 2018 után másodszor nyerte meg a rangost, 42,2 kiloméres versenyt, ezúttal 2:17:43-as idővel, amire 1998 óta nem volt példa.

Budapest Maraton 2020, végeredmény:

Férfiak: 1. Csere Gáspár (BEAC) 2:17:43 óra 2. Jenkei Péter (Vasas SC) 2:20:58 3. Nagy Péter (klub nélküli) 2:33:24

Nők: 1. Szabó Tünde (PVSK) 2:43:39 2. Ménes Anita (Tiszakécske VSE) 2:47:32 3. Virág-Erdélyi Zsófia (UTE) 2:49:45