A MAFC már a dobogón: Két meccsen közel 200 pontig jutottak

Folytatta remek szereplését a MAFC a férfi kosárlabda NB I B Piros csoportjában, ahol két fölényes győzelmével már a dobogón tanyázik az újbudai csapat.

A MAFC hazai pályán győzte le előbb a BKG PRIMA Akadémia gárdáját, úgy, hogy a harmadik kivételével mindegyik negyedet megnyerte, és nem csak popntszerzésben, de például lepattanózásban is magasan ellenfele fölé nőtt.

Így az is belefér ezúttal az újbudaiak számára, hogy a védekezésük nem volt mindig kellőképp szigorú. Bordács és a négy sikeres tripláig jutó Tóth Péter is 20-20 ponttal zárta a találkozót, előbbi 13, utóbbi pedig 8 lepattanót is gyűjtött emellé. A MAFC végül 101 ponttal fejezte be az összecsapást.

MAFC – BKG-Prima 101-84 (27-15, 22-21, 25-25, 27-23)

MAFC: Tóth P. 20/12, Pintér 9/6, Buzás 10/3, Bordács 20 (+13 lepattanó), Komma 9

Cserék: Polgárdy 13/6, Csapai 7/3, Matejovics 7, Misek 6, Maly -, Tóth V. -, Tökölyi -

A következő fordulóban fóti kirándulás várt Lakits András csapatára, és bár itt végül nem jött össze a 100 pont, a sérülésekkel és betegséggel is megtizedelt MAFC végül megérdemelt győzelmet aratott. A remekül hajrázó vendégeknél két triplát is bevágott a mindössze 18 éves Pintér Dávid, a csapat legeredményesebb játékosa pedig Bordács lett, aki 33 pontja mellé 13 lepattanót is elkönyvelhetett. Tóth Péter 14 pontot és 10 asszisztot termelt.

A MAFC így összességében már 13 győzelemnél jár és a tabella harmadik helyét foglalja el az NB I B Piros csoportjában, megelőzve a Vasas Akadémiát.

Phoenix-MT Fót – MAFC 84-96 (18-21, 18-22, 25-25, 23-28)

MAFC: Tóth 14, Pintér 8/6, Misek 8, Bordács 33, Komma 9

Cserék: Buzás 5/3, Biber 10, Polgárdy 9/3