A MAFC magabiztosan verte a Paksot

A MAFC szinte hibátlan dobóteljesítménnyel 19 pontos előnyt szerzett az első negyedben az Atomerőmű ellen, a másodikban húsz fölé pumpálta a fórt, és bár az utolsó játékrészben tízen belül is jártak a paksiak, a fordításra nem volt valós esélyük. Az újbudai csapat 89-78-ra verte ellenfelét.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
24. FORDULÓ
MAFC–ATOMERŐMŰ SE 89–78 (32–13, 21–18, 17–27, 19–20)

MAFC: HOT 21/6, FODOR M. 18/9, McCray 7/3, DJUKICS 17/9, CVETKOVICS 16/6. Csere: Misek 2, Peringer, Lakosa Zs. 4, Lakits 4. Edző: Garai Péter

PAKS: Hinds 8/3, TARRANT 17, Ruják A., EILINGSFELD 21/3, Guinn 14/12. Csere: BARNIES 13/6, Ogunyemi, Medve 5/3. Edző: Teo Cizmic

Az eredmény alakulása. 4. perc: 17–7. 8. p.: 30–11. 13. p.: 35–15. 17. p.: 44–24. 24. p.: 60–39. 27. p.: 65–49. 33. p.: 74–65. 38. p.: 85–71
Kipontozódott: McCray (33. p.), Cvetkovics (38. p.)

Harminckettő pontot dobott, és mindössze tizenhármat kapott a MAFC az első negyedben, ezzel alaposan megadta a hangulatát a Paks elleni hazai találkozójának. Az Atomerőmű SE ritka rossz napot fogott ki, pocsékul védekeztek a vendégek, és szemmel láthatóan nem tudtak mit kezdeni a MAFC jól szervezett, lelkes játékával.

A fővárosiak tetemes előnyüket még három egységgel növelve, magabiztos vezetés birtokában mentek nagyszünetre (53-31). A négy légiósból három ponterősen kosarazott, de Fodor is kitett magáért.

A második félidőre felébredt a Paks, Eilingsfeld vezérletével tízzel megnyerte a harmadik negyedet, de ez csak szépségtapasz volt. A sereghajtó MAFC az utolsó negyed végére is megtartott előnyéből, így megérdemelten nyert.

Garai Péter: – Azt gondolom, hogy nem volt sokkal másabb ez a mostani, mint az eddigi mérkőzéseink. Az életünkért küzdünk már mérkőzésről mérkőzésre, és egyre szebb arcunkat mutatjuk. Kritikus pillanatokban jó döntéseket hoztunk, amelyekkel meg tudtuk tartani a biztos előnyünket. Djukics játéka pluszt adott, nagyon sokat segített rajtunk.

Teo Cizmic: – A MAFC az egész mérkőzésen jobban fókuszált, jobban dobott és passzolt. Ez a fő oka annak, hogy az első negyedben kialakult egy nagyobb különbség, és utána csak futottunk az eredmény után.

forrás: nemzetisport.hu, bb1.hu