A FALCO hozta a papírformát

A MAFC csupán egy negyedig tudta a lépést tartani ellenfelével, aki 96–61-re győzött hazai pályán.

Eleinte a MAFC vezetett, és az első negyedben nem is szakadt le igazán Arsics együttese. Köszönhetően elsősorban Davisnek, aki nagy kedvvel játszott, és tíz pontot dobott az első negyedben. Perl azonban gondoskodott róla, hogy hazai vezetéssel záruljon az első tíz perc. Eb-hősünk remekbeszabott megmozdulásai csak fokozták az amúgy is remek hangulatot. 28-22 állt a táblán az első etap után.

Norfleet kosarával folytatódott a meccs, majd Davis ért el újabb extra kosarat. A 13. percben, Govens triplája után először lépte át a tízet a különbség, 39-27-nél rögtön időt is kértek a vendégek. Belelendült a sárga-feketék tavalyi MVP-je, így az utolsó percben, 51-35-nél megint lépett az asztal felé a vendégek szerb mestere. A végén Govens büntetőivel már húsz volt közte.

A meccs eldőlt. Nem változott a játék képe a szünet után sem. Sőt a különbség csak tovább nőtt, már a harmincat ostromolta a differencia. A 25. perc végén Zsigeranovics faulttal együtt szerzett kosarat, a büntetője előtt újabb időt kértek a fővárosiak. Ez sem használt semmit. Szrecsko Szekulovics már a harmadik negyedben pályára küldte fiataljait. Az ex-mafcos Kucsora triplájával lett meg a harminc (70-39). A piros-feketék ebben a játékrészben a tíz pontot sem érték el. A záró felvonás 76-44-ről indult.

A végére kicsit esett a színvonal – a hangulat azonban semmit sem –, igaz a szombathelyieknél már jórészt csak a fiatalok játszottak. Ők is helytálltak, a különbség csak még tovább nőtt, pedig a vendégek a standard ötösüket játszatták. A Falco esélyeshez méltóan megnyerte a mérkőzést.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY– MAFC 96–61 (28–22, 27–13, 21–9, 20–17)
Szombathely, 2500 néző. V: Frányó P., Boros T., Hervay T.

FALCO: Norfleet 13/3, GOVENS 30/6, PERL 17/6, BORISOV 14/9, Tóth N. 2. Csere: Zigeranovic 10, Pustahvar 6, Kucsora , Hódi 6/6, Kovács B. 2, Dancsecs 9/9. Edző: Srecko Sekulovic

MAFC: Hot 3/3, Misek 2, Lakits, DAVIS 20, Cvetkovic 9/3. Csere: Debreceni 6, Neighbour 15, Fodor M. 6 Szanyi. Edző: Jovica Arsic

Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–6. 4. p.: 12–10. 13. p.: 39–27. 16. p.: 46–29. 20. p.: 55–35. 24. p.: 58–38. 28. p.: 73–39. 36. p.: 83–52. 38. p.: 96–61
Kipontozódott: Hot (37. p.)

MESTERMÉRLEG
Srecko Sekulovic: – Komolyan mentünk neki a meccsnek, az első percek mégsem sikerültek, amit a fáradtság számlájára írok. Aztán amint elkaptuk a ritmust, elkezdtünk futni, már nem volt probléma – végül biztosan nyertünk. Váradi Benedek kisebb izomsérüléssel bajlódik, szerencsére nem kellett pályára lépnie. És örülök annak is, hogy a fiatalok jó teljesítménnyel rukkoltak elő.

Jovica Arsic: – Csupán egy negyedig tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel. Túl nagy a különbség a csapatok között, a Falco minőségi játékosállománnyal, kiváló rotációval rendelkezik – ráadásul remek formában is van. De magunkhoz képest is gyengén teljesítettünk, például nagyon rosszul védekeztünk.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu