30 ponttal verte ellenfelét a MAFC

Megvan a második győzelem. Óriási fölénnyel diadalmaskodott a MAFC a PVSK felett a férfi kosárlabda NB I hetedik fordulójában.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ
MAFC–PVSK-VEOLIA 95–65 (16–16, 25–21, 27–14, 27–14)
Gabányi-sportcsarnok, 700 néző. V: Cziffra, Balog Gy., Balogh Gy.

MAFC: HOT 19/9, Lakits, Misek 10, CVETKOVICS 16/3, DAVIS 17/9. Csere: NEIGHBOUR 25/6, Debreceni, Fodor M. 8/6. Edző: Jovica Arszics

PÉCS: DURHAM 21/12, Supola 3/3, Antoni 8/6, Budimir 13/6, Sarlija 3. Csere: Djukics 10/6, Simon K., Bíró O. 3/3, Harazin 4. Edző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–10. 8. p.: 15–13. 14. p.: 28–27. 17. p.: 33–30. 22. p.: 49–39. 27. p.: 58–51. 29. p.: 63–51. 32. p.: 72–53. 39. p.: 91–65

Az első negyedben szép egyenletes tempóban ment az adok-kapok. Budimir és Hot büntetői után 16-16 volt az állás.

A folytatásban egy fokozattal feljebb kapcsoltak a játékosok. A MAFC-nál Hot, a Pécsnél Dukics mutatta meg jobbik felét. Két és fél perccel a félidő vége előtt, 35-32-nél időt kért Csirke Ferenc, mivel csapata nem találta a ritmust. Ekkor még Durham hármasával szépíteni tudtak a vendégek, és 41-37-tel mentek félidőre a csapatok.

Neighbour-ral egyszerűen lepattantak pécsi játékosok, de Hot is remekül játszott. A harmadik negyedet pedig már óriási különbséggel, tizenhárom ponttal nyerték az újbudaiak, akik ezzel 68-51-es előnyről várták a negyedik felvonást.

Teljesen szétestek a „párducok” a végére, és 30 pont távolságba szaladtak a hazaiak. A MAFC ezzel megszerezte második győzelmét a szezonban. Sikeréhez kétség sem férhetett.

Jovica Arszics, a MAFC vezetőedzője: – Először játszottunk ebben a felállásban, így ellenfelünk nem tudott felkészülni belőlünk. Sajnos rövid a kispadunk, így nehéz megtalálni az ideális összetételt, de ma sikerült. Tökéletesen teljesítettünk mind támadásban, mind védekezésben. Győzelmünket megalapozta a sok szerzett támadólepattanó, és jól találtuk meg magas embereinket az elváltásokat követően. Jó szellemben játszottunk! Hasonló újításokra lesz szükségünk a továbbiakban, hogy meccseket tudjunk nyerni.

Csirke Ferenc, a PVSK vezetőedzője: – Nem vagyunk topcsapat, és sajnos meglátszott rajtunk, hogy két hete nem játszottunk. Sok pontot kaptunk, ez betudható annak is, hogy külső dobásaink többsége sikertelen volt. Fejben nem álltunk készen a találkozóra, a meccs elején a MAFC sorban szedte a támadólepattanókat, amelyekből sok pontot dobott. Ezt nem szabad megengednünk a következő meccseken.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu, mafcbasket.hu, kosarsport.hu