3 másodperccel a vége előtt dőlt el a Fradi-OSC vízilabda-döntő

A címvédő Ferencváros óriási csatában, Luca Damonte három másodperccel a vége előtt szerzett góljával 9-8-ra legyőzte a Komjádi Uszodában az OSC együttesét a férfi vízilabda ob I döntőjének első felvonásán.

A két csapat ebben a szezonban eddig ötször találkozott egymással, a Ferencváros ezeken a mérkőzéseken még veretlen. Az OSC-nek a bajnokságban egy vereség mellett sikerült kiharcolnia egy döntetlent, de a kupadöntőben, illetve a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek mindkét egymás elleni mérkőzésén alulmaradt legnagyobb hazai riválisával szemben.

Az OSC legutóbb a 2020/21-es idény elődöntőjében tudta legyőzni a Ferencvárost, amely tavaly rendkívül simán, egy 18-9-es és egy 15-7-es diadallal szerezte meg a szükséges két győzelmet a fináléban.

Az idei döntő első, Komjádiban rendezett meccsén több mint két percet kellett várni az első gólra, ezt Varga Dénes, az FTC olimpiai bajnoka szerezte fórból, de a túloldalon azonnal jött a válasz, Burián ugyancsak létszámfölényben egyenlített. A negyed közepén előnybe került az OSC, Manhercz gyönyörűen húzta át magát Merkulovon, majd pattintott a hálóba. A negyed újbudai sikerrel ért véget, köszönhetően Bisztritsányinak, aki kivédte Varga büntetőjét.

A második felvonás elején az zöld-fehérek klasszisa javította hibáját, de ezt követően az eredmény percekig nem változott, feszes volt mindkét oldalon a védekezés, és úgy tűnt, a kapusok is jó napot fogtak ki. A rövid holtpontról az OSC mozdult el, egy támadók által elkövetett hiba után Burián egyedül vitte a labdát Vogelre és nem is hibázott. A félidő hajrájában mindkét gárdának meggyűlt a baja egy-egy emberelőnnyel, de a végén még egy fórt értékesíteni tudott a Ferencváros, így féltávnál döntetlen volt az állás (3-3).

A harmadik negyed elején Bundschuh közelről volt eredményes, a labda éppen csak átcsorgott a képzeletbeli gólvonalon - a gólbíró ezúttal résen volt, nem úgy, mint a második negyedben egy FTC-lövésnél -, majd Jansik bombázott messziről a kapuba, újra kiegyenlítve a találkozót. Az FTC hosszú idő került újra előnybe, igaz, Merkulov büntetőjét kis híján hárította Bisztritsányi. A túloldalon egyből jött a válasz, Vigvári Vince szépségdíjas megoldással - egy villámgyors "paskolással" - egyenlített (5-5). A zöld-fehérek újra lépéselőnybe kerültek, Német közeli lövése éppen csak átvánszorgott a sokadszor is szerencsétlen Bisztritsányin. Az OSC nem szakadt le, Manhercz egy mesteri hosszú sarkos lövéssel "köszönt be" újra.

A zárófelvonást Manhercz emberelőnyben eleresztett bombagólja vezetett fel, de a Ferencváros ugyancsak fórból, Argiropulosz közeli lövésével - Bisztritsányi védése újra szerencsétlenül sikerült, így kerülhetett a görög elé a labda - egyenlített. Percekig megint a védekezés és a kapusok játszották a főszerepet, bő két perccel a vége előtt Varga Zsolt előnyben időt kért, de újra Bisztritsányi volt a végállomás. Az OSC támadását Salamon kapufája zárta le, a túloldalon viszont Argiropulosz szabaddobása három blokk között megtalálta az utat a kapuba. Az OSC fél perccel a vége előtt kettős fórban támadhatott, Angyal pedig ki is használta a ziccert.

Amikor már mindenki azt hitte, hogy ötméteresek döntenek, egy újabb találattal megnyerte a mérkőzést a Ferencváros: Damonte 3.4 másodperccel a végső dudaszó előtt lőtt a hálóba úgy, hogy a labda még a blokkhoz is hozzáért. (MTI)

E.ON férfi vízilabda OB I, döntő, 1. mérkőzés:

FTC-Telekom Waterpolo - Genesys OSC Újbuda 9-8 (1-2, 2-1, 3-3, 3-2)

Gólszerzők: Varga Dé., Argiropulosz 2-2, Nagy Á., Jansik Sz., Merkulov, Német, Damonte 1-1, illetve Manhercz 3, Burián 2, Bundschuh, Vigvári Vi., Angyal 1-1