10 gólos győzelemmel kezdett az OSC az Eurokupában

Vad Lajos együttese az első tétmeccsén, a rijekai Eurokupa selejtezőtorna A-csoportjában 17-7-re győzte le a szerb Partizan Belgrádot.

Alig 28 másodperc kellett ahhoz a nyáron megerősödött és új edzővel, Vad Lajossal az idénynek nekivágó A-Híd OSC-Újbuda együttesének, hogy vezetést szerezzen első mérkőzésén, Bundschuh emberelőnyből vette be a Partizan kapuját. Bár a szerbek 0-2 után talpra álltak, az újbudaiak az első negyed végén újra kettővel mentek.

A folytatásban aztán jött a magyar henger: zsinórban nyolcszor talált be az OSC - a második negyedet 5-0-ra nyerte a Vad-csapat -, és végül kiütéses, 17-7-es győzelmet aratott a 4-4 gólos Randjelovics és Erdélyi vezetésével.

Folytatás szombaton (20:45), a Duisburg ellen. A selejtezőcsoport másik pénteki meccsén a házigazda Rijeka 9-5-re verte a németeket.

A-Híd OSC-Újbuda - Partizan Belgrád 17-7 (5-3, 5-0, 3-2, 4-2)

Az gólszerzők: Randjelovics 4, Erdélyi 4, Seman 2, Hárai 2, Brguljan, Kovács G., Salamon, Tóth M., Bundschuh, ill. Barac 2, Andrin, A. Mitrovics, Tomics, Radanovics, Kikaleishvili