Strandnyitó

Nyéki Imre Uszoda - 2015. május 16.

A mini bajnokságokra (strandfoci és fejelő bajnokságokra) az alábbi e-mail címen lehet jelentkezni:

madaras.agnes@sport.ujbuda.hu

Bajnokságok

• Csocsóbajnokság

Helyszíni nevezés – egy mérkőzés 2 nyert szettig megy, egy szett 5 lőtt gólig, döntő szett esetén 2-vel kell nyerni, de maximum 8 lőtt gólig.

Szükséglet: csocsó, napernyő – 1 fő segítő

• Strandfoci bajnokság

Előregisztráció

A mérkőzést két csapat játssza, 5-5 fővel, ezek közül az egyik a kapus. A verseny szabályainak megfelelően max. öt /5/ cserejátékos lehet /azaz 10 fő nevezhető az adott mérkőzésre/. A kapus bármikor lecserélhető. Bármelyik nevezett játékos lehet cserekapus. A kapus cseréje alatt nem áll meg az óra.

A mérkőzés 3 x 12 perces tényleges, tiszta játékot tartalmazó részre oszlik. A szünet maximálisan 3 perces lehet. Csak közvetlen szabadrúgás van. Szabadrúgásból közvetlenül gól érhető el. Semmilyen helyzetben nem állítható sorfal. Szabadrúgást annak a játékosnak kell elvégezni, aki ellen a szabálysértést elkövették. A szabadrúgást végző játékos a lábát vagy a labdát használva kis homokdombot képezhet, hogy a labdát megemelje.