Veretlen maradt a TFSE

A Budapesti Egyetemi Futsal Bajnokság 7. fordulójának zárónapján a BME Docler Akadémia igazságos döntetlent játszott a dobogós ELTE-BEAC csapatával, míg a TFSE megőrizte veretlenségét a BKF Farkasokkal szemben. A fordulót a Corvinus Futsal és a JTE Pázmány gólgazdag mérkőzése zárta.

A küzdelem dominált, egy ide, egy oda A csütörtöki napot a BME – ELTE-BEAC mérkőzés indította, amelynek az is volt a tétje, hogy melyik csapat tudja tartani a lépést a listavezető TFSE-vel. Ehhez képest a két alakulat nem igazán rontott egymásnak, inkább a mezőnymunka dominált. Az első negyedóra után még mindig nem született gól, de egyre inkább a BME akarata érvényesült. Ez azonban nem mutatkozott meg gólokban, csak a félidei 0-0 után pörögtek fel jobban a csapatok, aminek a 43. percben meg is lett az eredménye: egy piros lap ELTE oldalról, míg rögtön utána egy gól BME részről. Árendás Tamás állíttatta ki magát, s a szabálytalanságból megítélt szabadrúgást Fábián Gábor csavarta be a kapuba. Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak, hiszen alig telt el két perc, máris egyenlített az ELTE: Béni Zoltán egy remek lövéssel egalizált a 45. percben. További gól már nem született, így igazságos döntetlen született a forduló harmadik mérkőzésén. A BME a negyedik, míg az ELTE-BEAC a második a tabellán. 100 %-os maradt a TF Hatalmas iramban kezdődött az este második meccse, a veretlen TFSE már a 6. percben betalált Horváth Gábor révén a BKF Farkasok kapujába. Mindkét csapat elszántan küzdött, de a Testnevelési Főiskolának sikerült ismét mattolni a vendégek kapusát: egy távoli próbálkozás után Faragó Bálint lőtt a jobb sarokba. A narancsmezes Farkasok azonban nem adták fel, előbb Bata Árpád, majd egy szép támadás után Pleva Ádám talált a kapuba, így 2-2-es állásnál cseréltek térfelet a csapatok. A második játékrészben mindkét együttes aktív volt, de a 40. percben indult csak be a gólgyártás. A 40. percben Kóródi Viktor juttatta előnyhöz a TF-et, de a BKF-nek erre is volt válasza: Rápolti Richárd lapos lövése után 3-3 állt az eredményjelzőn. A listavezető a jól bevált öt a négy ellen játékra állt át és rögtön be is talált: egymás után háromszor. Szopkó Roland mesterhármasának is köszönhetően végül 6-3-ra nyert a TFSE, így továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot, míg a BKF Farkasok egy helyet rontva a hetedikek a tabellán. Póta Balázs, a TFSE vezetőedzője: „Elég álmosan kezdtünk, 2-0-ra sikerült elmenni, de az ellenfél hál’ Istennek adott egy pofont és visszajött a meccsbe. A srácok felébredtek és elkezdtek végre focizni. Az öt a négy ellenes játékunknak köszönhetően megszereztük a vezetést és onnan már nem adtuk ki a kezünkből. A csapat előtt le a kalappal, most már rajtunk is egyre nagyobb a teher, hogy megőrizzük a veretlenségünket. Gratulálok az ellenfélnek is, jó meccs volt.” Pleva Ádám, a BKF Farkasok játékosa: „Negyven percig partiban voltunk az ellenféllel, a végén kihagytunk fejben. Pont az utolsó öt perc nem sikerült, öten álltak fel négyünk ellen, ezt nem tudtuk lereagálni. A csapat nagyon jól játszott, a végén elkerülhető gólokat kaptunk. Ha a koncentráció a következőkben még jobb lesz, nem lehet gond.” Gólgazdag alsóházi rangadó A forduló előtt mind a Corvinus, mind a Pázmány hallgatói hat ponttal álltak, így igazi presztízsmérkőzésre volt kilátás. A meccsen fej fej mellet haladtak a csapatok. A Corvinus részéről Sipaki Patrik két gólja mellett Szigeti Attila és Mészáros Martin is gyarapította találatainak számát, de a Pázmány kiválóságai sem maradtak le a gólgyártásban. Bagó Balázs mesterhármasa és Maruzs Bence góljai méltó válasz volt, így 25 perc után 4-4-re álltak a csapatok. Fordulás után nagyon bekezdtek a pázmányosok, Maruzs Bence újabb két gólt vállalt, míg az i-re egy újabb Bagó Balázs találat tette fel a pontot. A Corvinus hallgatói a második játékrészben gólképtelenek maradtak, így a JTE Pázmány megérdemelten szerezte meg a három pontot, s győzelmével feljött a tabella hatodik helyére, míg a Corvinus Futsal maradt a nyolcadik helyen. Eredmények: BME Docler Akadémia – ELTE-BEAC 1-1 Gól: Fábián Gábor (43.) illetve Béni Zoltán (45.) TFSE – BKF Farkasok 6-3 Gól: Horváth Gábor (6.) Faragó Bálint (13.) Kóródi Viktor (40.) és Szopkó Roland (44., 48., 50.)illetve Bata Árpád (14.) Pleva Ádám (22.) Rápolti Richárd (44.) Corvinus Futsal – JTE Pázmány 4-7 Gól: Szigeti Attila (6.) Sipaki Patrik (14., 21.) Mészáros Martin (17.) illetve Bagó Balázs (4., 7., 18., 41.) és Maruzs Bence András (15., 27., 27.)