Újbudai versenyző nyerte a bajai triatlonversenyt

A kerület Papp László ösztöndíjas triatlonistája, Horváth Zsanett lett az abszolút női nyertese a bajai sprint távú országos bajnokságnak. Az indulóknak 750 méter úszást, 20 kilométer kerékpározást és 5 kilométer futást kellett teljesíteniük.

Június harmadik hétvégéjén, Baján rendeztek sprint távú országos triatlonbajnokságot, amely egyben válogató is volt a közelgő ifjúsági- és junior Európa-bajnokságokra. A kétnapos sportesemény abszolút női győztese az Uniqa Team Újbuda versenyzője, Horváth Zsanett lett. Az indulók 750 métert úsztak, 20 kilométert kerékpároztak és 5 kilométert futottak. Az úszás követő kerékpáros futam elején az Uniqa Team és a Budaörsi TK sportolója együtt volt az élen, de ez utóbbi bukás miatt kénytelen volt feladni a versenyt. Horváth Zsanett, az Uniqa Team Újbuda versenyzője végig tartotta előnyét és a várakozásoknak megfelelően fölényesen lett Magyarország bajnoka. Az ezüstérmet az úszásnál kissé lemaradó, ám a kerékpározás és a futás során jól teljesítő másik budaörsi sportoló, Kovács Zsófia szerezte meg, harmadik helyen a Bátorfi Agria KTK triatlonistája, Sebők Klaudia végzett.