Újbudai bajnoki címek a Budapest Ironmanen

A Budai XI. SE triatlonosai közül többen nyertek korosztályos bajnoki címet a WTC Ironman 5i50 Olimpiai távú Triatlon Országos Bajnokságon. A férfi csapat is remekül teljesített.

Újbudai bajnoki címek a Budapest IronmanenA Find Your Limits Weekend, azaz a Kihívások Hétvégéje három napos rendezvénysorozat pénteki napján a Kopaszi-gáton rendezték meg a WTC Ironman 5i50 Olimpiai távú Triatlon Országos Bajnokságot – írta a Budai XI. SE Triatlon szakosztály beszámolójában Sáthy István.

Az esős napokat követően nyáriasnak mondható, kissé szeles, de ideális versenyidőben, a mindössze 23 fokos vízű öbölben az 560 fős mezőny 4 hullámban rajtolt el, majd teljesítette az 1500 méteres úszás, 40 kilométeres kerékpár, végül 10 kilométeres futás távjait.

Az Újbudát képviselő Budai XI. SE triatlonistái közül Tóth Zsófia és Sáthy István nyertek korosztályos bajnoki címet, Bernárd János második, míg a férfi csapat - Rostás Dávid, Izsó Dani, Peterdi János - negyedik helyezést ért el.

Szombaton az 1700 fővel rajtoló Ironman 70.3 féltávú versenyen Imre Alexandra szerepelt sikeresen, korcsoportjában második helyen ért célba.

Jó formaidőzítéssel, eredményes, megbízható versenyzéssel ismét bizonyították rátermettségüket a Budai XI. SE triatlonistái.