Újbudai Pünkösdi Labda Varázs

Sportágak: Labdarúgás, Parkröplabda, Streetball – minden, ami labda, 2011. június 13-án

Helyszín: XI. kerület Bikás Park, Újbudai Sportcentrum (1115 Bp. Bártfai út 52/b)

PARKRÖPLABDA
A verseny alatt a Parkröplabdázás általános szabályai a mértékadók.

Mix kategória: 4 fős női és férfi vegyes csapatok. A mérkőzések alatt két fő női játékosnak végig a pályán kell tartózkodnia. Ebben a kategóriában részt vehetnek csak női játékosokból álló csapatok is.

Lebonyolítás: A lebonyolítási rend a nevező csapatok számától függően, a nevezések lezárása után kerül meghatározásra. A mérkőzések a lebonyolítási rendtől függően egy, vagy két 25 pontig tartó játszmából állnak. A győzelemhez két pont különbségnek kell kialakulnia, addig kell játszani, amíg a két pont különbséget el nem érik a csapatok. Játszmaegyenlőség (1:1) esetén a nyert és vesztett pontok száma dönt. Egy játszmából álló mérkőzések esetén 13. pontnál térfelet cserélnek a csapatok. A helyezések eldöntésében a nyert–vesztett mérkőzések számítanak. Ezek egyenlősége esetén a játszmaarány dönt

KOSÁRLABDA
Játékszabályok, tudnivalók

A találkozókat 3 játékos 3 ellen játssza (+1 cserejátékos) egy palánkra, a mérkőzések 21 pontig, vagy 15 percig tartanak. Egy kosár 1 pontot, az 5,6 méteres köríven túlról dobott kosár 2 pontot ér. A védekező csapat labdaszerzés után csak az 5,6 méteres köríven kívülről kezdheti a támadást, egy átadás után kísérelhet meg kosárra dobást.
Oldal/alapvonali bedobás esetén a labdát nem kell az 5,6 méteres köríven kívülre vinni. Érvényes kosár után kell a támadást kezdeményező csapatnak kezeltetni a labdát az ellenféllel, mely után egy átadás szükséges.

Díjazás: Minden sportágban és kategóriában az 1-3. helyezett részesül érem díjazásban.

Információ: Várhegyi Katalin +36 70 220-3414