Tizedik helyen végzett a BEAC az alapszakaszban

Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság 22. fordulójában a BEAC idegenben 85-52-re kapott ki a szombati győzelmével alapszakasz-győztes Szekszárdtól, így a folytatásban a kiesés elkerüléséért játszik az alsóházban a PINKK és az MTK csapatával. A mérkőzés elején még partiban volt a BEAC, de a második negyedtől érvényesült a papírforma, és végül magabiztosan nyert a tolnai együttes.

KOSÁRLABDA, NŐI NB I
ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–BEAC ÚJBUDA 85-52 (17-15, 23-9, 27-18, 18-10)
Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Boros T., Horváth A., Szalai Zs.

SZEKSZÁRD: Studer Á. 3/3, Theodoreán 7, ERKIC 27/6, Mansaré 3, Lisec 6/3. Csere: BÁLINT R. 15/9, Daniel 4, PIRSIC 12, Gereben 8, Studer Zs., Tamis, Antóni. Edző: Djokics Zseljko

BEAC: Pál, SÜLE K. 24/12, Suppán 2, György 2, Barnai 9. Csere: Király, Lelik 5, Pusztai P. 6, Szabó F. 2, Kocsis F. 2, Boros D., Gocsman. Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–2. 6. p.: 10–11. 9. p.: 12–13. 12. p.: 17–19. 15. p.: 25–19. 18. p.: 30–24. 25. p.: 52–28. 28. p.: 61–36. 32. p.: 70–42. 37. p.: 80–49
Kipontozódott: Lisec (36. p.)

Egész pályás letámadással és agresszív védekezéssel kezdett a Szekszárd, a BEAC pedig sorra adta el a labdákat. 6-0 után születtek első pontjaik, utána viszont sikerült magunkra találni. Olyannyira, hogy Mau első triplája után egy 2-11-es sorozatot vágtak ki, és így már náluk volt az előny (8-11). Jól játszották a gyors indításokat, Réka hozta a junioron látott lendületet, Judie pontosan dolgozott a palánk alatt, így az első negyed nagy részében – némi meglepetésre –vezetett a fővárosi csapat, és csak Bálint Réka utolsó pillanatos triplájával mutatott szekszárdi előnyt az eredményjelző (17-15).

19-19-nél még egyenlő állást jegyezhetett a kép csapat, onnantól viszont valami megszakadt a BEAC-nál. A hazaiak zónára váltottak, ez ellen pedig nem sikerült elég gyorsan járatni a labdát. Sorra haltak el a fővárosiak támadásai, míg a szekszárdiak Eric vezetésével egyre inkább elnyúltak (27-19). A negyed közepén Mau öt pontja révén volt még egy rövid felzárkózás (27-24), ám innen óriásit rohant a hazai csapat és egy 13-0-ás etap végén 40-24 állt a táblán.

Szekszárdi triplákkal, a BEAC-os kimaradt büntetőkkel kezdődött a második félidő. Továbbra is sok volt az eladott labda a tolnaiak kellemetlen védekezése ellen, így ütemesen nőtt a különbség. Petrának volt néhány szép megoldása, de leginkább - a továbbra is fáradhatatlan kapitány - Mau révén születtek pontok. A szekszárdiaknál főleg Erkic és Bálint szórta a kosarakat, így gyorsan meghaladta a 20 pontot a különbség. A negyed végére a múlt heti junior döntő egyik szekszárdi hőse, Studer Ágnes óriási, nyolcméteres triplája tett pontot (67-42).

A lényegi kérdések az utolsó negyedre már eldőltek, igazából csak a különbség mértéke lehetett kérdéses. A mérkőzés végén a szekszárdiaknál mindenki pályára került, a BEAC-nál is leült a kezdőcsapat nagy része. A mérkőzés végül 85-52-es hazai győzelemmel ért véget. A Szekszárd ezzel megnyerte az alapszakaszt, a fővárosiak pedig a négy győzelemmel rendelkező PINKK-Pécsi 424 és az egy sikerrel álló MTK Budapest ellen készülhetnek a kiesés elleni harcra.

Djokics Zseljko: – Gratulálok a csapatnak, a stábnak és a szurkolóknak. Történelmi tettet hajtottunk végre. Nem szabad elfelejteni, honnan indultunk, de azt sem, hogy hová jutottunk. Álomszerűen alakult az alapszakasz számunkra, remélem, még sokáig fogunk aludni.

Balogh Judit: – Kevesebbel kaptunk ki, mint otthon, úgyhogy azt is mondhatnánk, hogy fejlődtünk.

forrás: beac.hu, nemzetisport.hu, kosarsport.hu