Nem sikerült a MAFC-nak a nyitány

Bár a lehetőség többször is megvolt a fordításra, túl nagynak bizonyult a nyomás a szezon első hazai mérkőzésén, és kikapott a MAFC a helyzeteit hatékonyabban kihasználó vetélytársától.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
MAFC–DEAC 70–75 (16–19, 18–21, 13–14, 23–21)
Gabányi-sportcsarnok, 800 néző. V: Kapitány, Ádám, Válé

MAFC: HOT 18/6, Lakits, Misek 10/3, DAVIS 17/3, Cvetkovics 2. Csere: Neighbour 9/3, Fodor M. 12/3, Debreceni 2. Edző: Jovica Arszics

DEBRECEN: Jones 7, Molnár A 18/12, Lilov 13/3, ARMWOOD 19/9, Lauderdale 2. Csere: Kósa T. 2, Farkas A. 5, Velkey 9/3. Edző: Berényi Sándor

Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–2. 8. p.: 12–17. 13. p.: 21–25. 17. p.: 24–33. 23. p.: 35–44. 28. p.: 43–51. 34. p.: 52–59. 37. p.: 57–65
Kiállítva: Kósa T. (35. p) két sportszerűtlen hiba után

Telt ház előtt zajlott a MAFC hazai évadnyitó mérkőzése. A közönség buzdítása hatalmas lendületet adott a csapatnak, és alig három perc után már 10-2-re vezetettek, amelyből hetet Davis szerzett. Hamarosan a debreceni riválisok is felvették a ritmust és Molnár tripláival átvették a vezetést (12 - 14). A hazai csapat időkéréssel próbálta megakasztani ellenfele sikersorozatát, de ennek ellenére Armwood is beemelt egy triplát. A negyed végére a MAFC szemfüles centerének, Davis pontjainak köszönhetően sikerült ellenfelük közelében maradni (16 - 19).

A második felvonás kihagyott dobásokkal indult a MAFC számára és utána az egész negyed során futhatott az eredmény után. Molnár három távolijával tíz pont fölé nőtt a különbség a két csapat között (21-33). Bár a lehetőség lett volna a félidőre hat pontnyi különbségre sikerült feljönni.
A nagyszünet után ismét meglépett a DEAC (49-39). A MAFC próbált közelebb férkőzni ellenfeléhez, Hot duplájával feljött négyre, de a játékrész végére 47-54-gyel várhatták a felek a záró felvonást.
Molnár András jóvoltából újfent a vendégek jöttek ki jobban az első percek csatáiból (59-47), de nem csüggedted az újbudai fiúk, és Fodor hármasával, Hot büntetőivel sikerült feljönni 55-59-re. Majd folytatódott a korábbi sorminta és Velkeynek köszönhetően újra tíz pontos lett a különbség (55-65). Bár a végéhez közeledve még megpróbáltak egy nagy hajrát Lakitsék, idejük viszont már nem maradt, 75-70-es vereséggel zárult a MAFC számára a mérkőzés.

Jovica Arszics: – Sajnos nem tudtuk kezelni azt a nyomást, hogy a mai volt az első igazi hazai meccsünk. Dobásaink ezen az estén nem mentek be, nagyon rossz százalékkal céloztunk. Többször volt esélyünk utolérni a Debrecent, de mindig hibáztunk ezekben a szituációkban. Nagy esélyt szalasztottunk el, remélem, legközelebb jobban játszunk majd.

Berényi Sándor: – Dallas Lauderdale elvesztése után alacsonyabb szerkezetre váltottunk, ami már előtte is működött a találkozón. A második félidőben többször is magunkra engedtük a MAFC-ot, ám mindig volt valaki, aki vagy védekezésben vagy támadásban tudott extrát nyújtani. Úgy érzem, végig kontroláltuk a mérkőzést.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu, mafcbasket.hu, kosarsport.hu