Nem hibázott a listavezető Alba

A listavezető Alba Fehérvár hazai pályán a papírformának megfelelően legyőzte a MAFC együttesét a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR–MAFC 101–75 (35–21, 24–23, 28–15, 14–16)
Székesfehérvár, 1000 néző. Vezette: Pálla, Szabó G., Vida

ALBA: B. Taylor 12/6, EDWARDS 18/6, SHEPARD 15, Keller Á. 10, LÓRÁNT 18. Csere: FARR 12/3, Tóth P. 2, Keller I. 7/3, Burgess 7/6, Nshimba. Edző: Dzunics Braniszlav

MAFC: Polyák 5/3, M. Smith 7, Lakits 4, SIHOTA 20/12, Poscic 11/3. Csere: Misek 9, KOVÁCS ÁDÁM 10, Pápai 4, Molnár M. 2, Kucsora 3/3, Siklós, Bordács. Edző: Jakab Máté

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–3. 5. p.: 11–6. 8. p.: 23–13. 12. p.: 39–25. 15. p.: 44–29. 18. p.: 48–38. 22. p.: 65–46. 25. p.: 73–46. 28. p.: 79–55. 32. p.: 87–61. 35. p.: 91–65. 38. p.: 97–72

A listavezető fogadta hazai pályán a holtversenyben utolsót. Papíron fix egyes, és ez sokáig nem is volt kérdéses. 6-6-ig még bírta tartani a lépést a vendég csapat, de utána Edwards és Taylor vezérletével elment az ellenfél. Hiába játszott ponterősen Poscic, a nyolcadik percben már tíz volt közte (23-13). 27-13-nál időt kért Jakab Máté, de hiába, a lényegi különbség nem változott. Nem álltak le a csapatok, 35-21 lett az első negyed vége.

A folytatásban sem a védekezésről szólt a mérkőzés, a játékosok tüzeltek mindkét oldalon, a nézők minden bizonnyal élvezték a sok kosarat hozó első félidőt, mely után 59-44 volt az állás. A második negyedet is megnyerte a Fehérvár, igaz csak eggyel, köszönhetően elsősorban a Lóránt-Edwards-Shepard triónak. Az Alba uralta a palánk alatti területet, ráadásul a vendégek dolgát nehezítette, hogy legjobbjuk, Sihota már három hibánál járt.

14-2-vel kezdte a második játékrészt a Fejér megyei együttes, így hamar átlépte a különbség a húszat is. 73-46-nál időt kért a MAFC. Nagy nehezen „magukhoz tértek a fővárosiak”, de addigra már eldőlt a találkozó, 87-59-ről indult a záró felvonás.

Nagy csoda a végén sem történt, már mindenki a lefújást várta. Braniszlav Dzunics együttese esélyeshez méltóan zsebelte be a kötelezőt, a piros-feketék számára pedig az igazán nagy rangadó vasárnap következik, a Vasas ellen.

Dzunic Branislav: — A legfontosabb az volt, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést. Elég hullámzó volt a játékunk, főként a védekezésünkkel voltak gondjaink. Annak ellenére, hogy voltak periódusok, amikor jól védekeztünk, de akadtak olyan hibák, amelyeket nem szoktunk elkövetni. Az első félidőben a visszarendezésünk nem úgy sikerült, ahogyan kellene, de a szünet után már ez helyreállt, és azért is tudtunk a harmadik negyedben elhúzni, és viszonylag simábban nyerni.

Jakab Máté: — A bajnokság egyik top csapatával játszottunk, akiket hazai pályán nagyon nehéz meglepni. Annak örülök, hogy végig volt tartásunk, végig küzdöttünk, bizonyítja ezt az, hogy az ellenfél edzője még a negyedik negyedben is bent tartotta a kezdő játékosait. Kicsit fél szemmel már a vasárnapi Vasas elleni rangadóra készültünk, de ennek a mérkőzésnek bizonyos jelenteiből tudunk erőt meríteni a ránk váró meccsre.

forrás: bb1.hu, kosarsport.hu, mti.hu, nemzetisport.hu