Gyorsan eldőlt a két pont kérdése. Magabiztos játékkal aratott győzelmet a ZTE.

ZTE NKK–BEAC ÚJBUDA 87–51 (23–10, 26–10, 25–13, 13–18)
Zalaegerszeg, 100 néző. V: Fodor A., Rácz, Esztergályos

ZALAEGERSZEG: KOIZAR 13/3, Kovács G., JEFFERY 19/3, Hegedűs-Őri 11/3, Parker 16. Csere: PAVEL 19, Szalay V. 2, Gorjanácz 3, Vincze V., Liska 4. Edző: Gáspár Dávid

BEAC: Szabó II D., Pusztai P. 6, SUPPÁN 13, György 4, Kovács V.. Csere: Angyal 4, Süle 2, Pusztai S. 4, BARNAI 18, Király, Zana, Gocsman. Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása. 3. p.: 9–0. 5. p.: 11–4. 8. p.: 19–4. 14. p.: 34–16. 18. p.: 43–18. 23. p.: 53–20. 27. p.: 63–26. 29. p.: 71–31. 33. p.: 82–35. 37. p.: 87–41
Kipontozódott: Angyal (25. p.)

A feldobás után Koizar ziccerezett, majd Parker blokkja után Jeffery növelte a hazai előnyt egy duplával (4-0). Remekül védekeztek a zalaiak, és szerzett labdákból indulva a 4. perc elejére 9-0-ra elhúztak. Az első vendég kosarat négy perc elteltével Angyal szerezte (11-2). A negyed felénél Pusztai duplájára Pavel felelt egy közelivel (13-4). A 7. percben Parker centerezése és Jeffery ziccere után Balogh Judit időt kért (17-4). Labdaszerzés után Kovács indításából Pavel ziccerezett (19-4). A vendégek nehezen tudták feltörni a ZTE védekezését. A hajrában Süle és György is szerzett egy-egy kosarat, amire Hegedüs–Őri büntetői érkeztek válaszul (23-10).

Jeffery kosarával indult a második negyed. Hegedüs-Őri büntetője után Jeffery rázta meg magát, és sorozatban hat pontot szerzett. A 13. percre Pavel és Hegedüs-Őri pontjaival már 20 ponttal vezettek a hazaiak (34-14). A negyed feléhez érve Barnai duplájára Hegedüs-Őri triplája érkezett (37-16). Gáspár Dávid a vezetés tudatában bátran cserélt, így Vince Virág és Liska Niki is pályára léphetett. Jeffery és Koizar hármasával nőtt a különbség, míg a vendégeknél Pusztai szerzett egy közelit (43-18). A játékrész hajrájában Parker és Liska pontjaival távolodott a ZTE, majd Pusztai duplájára Parker egy büntetővel válaszolt (49-20).

A nagyszünet után egész pályára kijött védekezni a BEAC, de a játék képében nem volt változás. Jeffery közelijével és Gorjanácz büntetőjével nőtt a különbség (52-20). A vendégeknek ismét négy perc kellett az első pontok megszerzéséhez, majd Parker szerzett egy utolsó másodperces duplát (57-22). Suppán közelijére Koizar büntetői érkeztek (59-24). Ebben a játékrészben sokkal agresszívebben védekeztek a fővárosiak, megnehezítve a könnyű kosarak szerzését. 26. percben Pavel büntetői és Koizar duplája után Barnai talált a gyűrűbe (63-26). A 27. percben Gorjanácz passzából Liska szerzett egy újabb szép tempót (65-26). Suppán 2+1-vel zárkózott a BEAC, majd Koizar büntetőzött pontosan. A 29. percben Pavel közelijével már 40 ponttal vezetett a ZTE (71-31). Az utolsó percen belül Pavel közeli és Barnai büntetők következtek, majd Pavel is büntetővonalról volt újra eredményes (74-33).

A záró negyed vendégkosárral kezdődött, majd Parker és Pavel is betalált (78-35). A 33. percben a 80. zalai pontot Pavel szerezte büntetőből (80-75). Gáspár Dávid sokat cserélt, és így csapata támadójátéka egy kicsit visszaesett. A fővárosiaknál Barnai jeleskedett a pontszerzésben. A 38. percben Suppán ziccere után időt kértek a hazaiak. (87-45). A hajrában Barnai és Suppán pontjaival zárkózott a BEAC és nekik köszönhetően sikerült átlépniük az 50 pontos határt (87-51). Magabiztos játékkal nyertek a hazaiak.

MESTERMÉRLEG
Gáspár Dávid: – Örülök a győzelemnek és annak is, hogy jól játszottunk és minden játékosunk lehetőséget kapott.

Balogh Judit: – Egyáltalán nem vigasztal, de nem csak mi nyújtottunk rendkívül gyenge teljesítményt a pályán.