Nehezen hozta a kötelezőt a Győr

Völgyi Péter, a Győr vezetőedzője is elismerte, dicséret illeti a BEAC-ot a szép játékáért. Csapata bár győzni tudott, komolyabb előnyt nem sikerült kiharcolni a mérkőzés során.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ
CMB CARGO UNI GYŐR–BEAC ÚJBUDA 76–71 (18–16, 15–14, 22–23, 21–18)
Győr, 200 néző. V: Gál J., Vida, Csabai-Kaskötő

GYŐR: Czank 7, FIELDS 12/6, Török Á. 4, Stepanová 12, KRIVACSEVICS 16. Csere: Markó, Simon Zs. 4, Varga Zs. 9/3, Goree 12, Szabó P.

Edző: Völgyi Péter

BEAC: Pusztai S., PUSZTAI P. 15/6, SÜLE 21/6, Kovács V. 4, BARNAI 13. Csere: SUPPÁN 14/3, Szabó II D., György 4, Angyal, Gocsmann.

Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–3. 7. p.: 12–11. 12. p.: 18–19. 16. p.: 22–24. 18. p.: 28–27. 23. p.: 40–32. 27. p.: 42–44. 34. p.: 65–60. 36. p.: 65–66. 38. p.: 71–68
Kipontozódott: György (34. p.)
Kiállítva: Simon Zs. (második technikai fault után, 36. p.)

A vendégek triplájával kezdődött a mérkőzés, de egy 10-0-ás rohammal fordított a Győr. A BEAC 12-11-re felzárkózott, Goree szerzett fontos kosarat. Komolyabb előnyt nem sikerült kiharcolniuk azonban a hazaiaknak, tíz perc után mindössze 18-16-ot mutatott az eredményjelző. A második szakaszban egyenlítettek a vendégek, majd a vezetést is átvették (18-19). Majdnem három perc után Czank szerezte a vendéglátó első kosarát, Fields pedig büntetőkből volt eredményes (22-19). Nem sokkal később ismét a BEAC-nál volt az előny (22-25). A nagyszünetre azért sikerült előnyt szereznie Völgyi Péter csapatának (33-30).

Vendégkosár után Fields-tripla a második félidő elején, s Goree is betalált. Más szellemben jött ki a hazai csapat a folytatásra, s ez az eredményben is megmutatkozott (23. perc: 40-32). Nem nyugodhatott meg a Győr, éppen ellenkezőleg, a BEAC visszajött a meccsbe, sőt, a vezetést is visszavette (27. perc: 42-44). Fields triplájával fordult a kocka ismét (47-46). Váltott vezetés után a zárószakasz előtt 55-53 volt az állás. Az utolsó felvonásban három perc után öt ponttal elléptek Czankék (63-58). Négy perccel a vége előtt viszont megint egyenlített a BEAC (65-65). Simon Zsófia ellen másodszor ítéltek technikait, ami kiállítást jelentett. 69-66-nál Balogh Judit kért időt. Goree duplája, Czank labdaszerzése után ismét Goree talált be, ezzel eldőlt a mérkőzés.

Völgyi Péter: – Hoztuk a kötelezőt, de a BEAC-ot illeti a dicséret jó játékáért.
Balogh Judit: – Kicsi csapat, kicsi stáb, nagy szív. Várjuk a nagy játékot is hozzá.

forrás: nemzetisport.hu, bb1.hu, mti.hu, gyorikosar.hu