Negyedszer is legyőzte az MTK-t a BEAC

A BEAC 11 ponttal győzött az MTK vendégeként a női kosárlabda NB I alsóházának szombati mérkőzésén. Ez azt jelenti, hogy jövőre mindenképpen tagjai lesznek az élvonalnak, és mindig harcban vannak a kilencedik helyért.

Női kosár NB I
Alsóház
MTK BUDAPEST–BEAC ÚJBUDA 49–60 (20–14, 5–19, 8–11, 16–16)
Városmajor, 200 néző. V: Pozsonyi, Hervay, Balogh Gy

MTK: Koch 1, ZSOVÁR 13/3, Jankó 2, Székely-Horváth 10/6, Turóczi 13/6. Csere: Szabó B. 8/6, Ambrus, Semsei 2, Wéber. Edző: Nagy Dorottya

BEAC: Pusztai P. 6, Lelik 7/3, Süle 9/3, SZABÓ F. 17, BARNAI 8. Csere: Pál 9/3, Suppán, Gocsman 2, Boros D. 2, György, Király L. Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulás:. 4. perc: 10–7. 8. p.: 18–12. 13. p.: 23–16. 17. p.: 23–25. 23. p.: 25–37. 27. p.: 28–41. 34. p.: 39–49. 38. p.: 45–55

A BEAC számára nem a tervek szerint indult a mérkőzés. A hazaiak 2-2 után, elsősorban távoli dobásaikra alapozva, 10-2-re megléptek. Lehetett volna kétszámjegyű is a különbség, ám az MTK-s befejezésekbe többször is hiba csúszott. Két pontra zárkózott a fővárosi csapat (12-10), de a triplákra nem volt ellenszerük, így 20-14-re vezettek a hazaiak 10 perc után.

A 13. percben 23-16 volt a kék-fehérek javára, amikor nagyot fordult a játék képe. A BEAC erre szigorított a védekezésén és pontosabbá váltak a befejezéseik. Szerzett labdákkal és tetszetős támadójátékkal állva hagyták a hazaiakat. 0-17-es rohanást csináltak, így a második negyed vége előtt 10 ponttal már náluk volt az előny (23-33). A félidő utolsó pillanataiban szerezte csupán második kosarát a negyedben az MTK, akik így is mindössze 5 pontot tudtak dobni a fővárosi lányok ellen a második negyedben.

A harmadik etap nem kezdődött jól a BEAC számára. Az első félidőben remek formát mutató, 5/6-os mezőnymutatóval 13 pontot jegyző Szabó Flóra gyors egymásutánban megkapta harmadik és negyedik faultját is, ezzel pedig a padra kényszerült. Barnai Judie ezúttal is remekül teljesített lepattanózásban; 19 labdát gyűjtött be. A csapatkapitánynál, Maunál megszakadt a két meccses “kosárcsend”, ráadásul remek védőmunkát mutatott be, de a PINKK ellen remeklő Pál Szandi is fontos kosarakat szerzett. A megszerzett előnyt így a lányok stabilizálni tudták, a második félidőben gyakorlatilag nem engedték be az MTK-s játékosokat tíz ponton belülre, és végül 50 pont alatt tartva a hazaiakat 11 pontos győzelmet arattak.

Ez volt a BEAC idei negyedik diadala az MTK Budapest ellen, ezzel pedig bebiztosították helyüket a jövő évadra a legjobbak között! Egyben továbbra is nyílt a verseny a PINKK-Pécsi 424 csapatával a bajnokság 9. helyéért. A következő PINKK-MTK meccs eredményétől függően vár a lányokra a feladat: ha a PINKK nyer, akkor 5 pontos győzelem kell a 9. helyhez, ha az MTK tud nyerni Kozármislenyben, akkor bármilyen arányú siker elegendő a hőn áhított 9. hely eléréséhez.

Előtte azonban fontos meccs vár a csapatra vasárnap délután 16 órától a Vasas Akadémia ellen a Gabányiban – tét a legjobb négy közé kerülés az amatőr bajnokságban!

Nagy Dorottya: – Ilyen dobószázalékkal és ennyi eladott labdával nem lehet meccset nyerni. A mérkőzés a második negyedben dőlt el.

Balogh Judit: – Az első negyed kivételével a lányok megvalósították, amit elterveztünk. Nem hittem volna, hogy hatvan ponttal meccset tudunk nyerni. Reálisnak érezném a bajnokság végén a kilencedik hely megszerzését. Nem mászunk!

forrás: nemzetisport.hu, kosarsport.hu, beac.hu