Mumus maradt a Jászberény

A vendég csapat előnye ezúttal megmaradt, a MAFC nem tudott felzárkózni és elveszítette a mérkőzést a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján a Gabányi László Sportcsarnokban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Középszakasz, alsóház, 5. forduló
MAFC–JP AUTO-JKSE 66–79 (16–22, 17–23, 16–15, 17–19)
Gabányi-sportcsarnok, 400 néző. V: Papp P., Gál J., Vida B.

MAFC: M. SMITH 27/12, Duvnjak 7/3, Kovács Ádám 6, Sihota 9, Poscic 7. Csere: Polyák, PÁPAI 7, Molnár Marcel 3/3, Kucsora. Edző: Garai Péter

JÁSZBERÉNY: Saddler 11/3, ARRINGTON 14/3, B. WILLIAMS 20/3, SZTAMENKOVICS 19, Cseh Gy. Csere: CZIRBUS 11, Mándoki 1, Bazsó, Ondima 3/3. Edző: Ménkű Tibor

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 8. p.: 14–16. 12. p.: 16–28. 16. p.: 25–38. 23. p.: 35–49. 27. p.: 45–52. 34. p.: 57–64. 37. p.: 61–77
Kipontozódott: Sztamenkovics (40. p.)

Tét nélküli mérkőzésen találkozott egymással a MAFC és a Jászberény. Utóbbi már rég eldöntötte a biztos bennmaradását, a fővárosiak pályaelőnyéről pedig a Vasas elleni záró forduló dönt. Két fontos hiányzója akadt a MAFC-nak, Misek Levente és Lakits András sem lépett pályára.

Arrington duplája indította a találkozót, majd Sihota és Poscic pontjaival fordított a MAFC. Ezután viszont visszavette a vezetést a Jászberény, és végig náluk volt a kezdeményezés a negyed során. Ugyan Duvnjak és Smith révén egyenlíteni sikerült újból, de a negyedet a vendégek nyerték (16-22).

Ott folytatták a jászságiak, ahol abbahagyták. Arrington hat pontja nyitotta a második játékrészt. Már 13-mal is vezetett a JKSE, Smith triplája tartotta tíz pont körül a fővárosiakat. Az amerikai karmester hiába játszott ponterősen, a túloldalon Williams is egyre jobban belejött. Tíz ponton belülre került a MAFC, de Ondima hármasa visszaállította a korábbi különbséget (33-43).

A nagyszünet után is a vendégeknek ment jobban, Stamenkovic pontjai után 16 pontos lett a különbség. Fokozatosan magára talált azonban a budapesti csapat, Pápai kosara után már csak öt pont volt közte. A hajrát viszont a Jászberény kapta el jobban, és visszaállt a tíz fölötti vezetés (49-60).

A záró etap elején még próbálkozott a MAFC a felzárkózással. Smith triplája után, a 35. percben 60-66-nál reális lehetőség is nyílt erre. Azonban – mint később kiderült – Saddler távoli válasza megpecsételte a hazaiak sorsát. Innentől már nem szakították szét magukat a csapatok, mindkét edző igyekezett lehetőséget biztosítani több játékosának is (66-79).

A MAFC-nak a jövő heti, Vasas elleni találkozón lesz esélye megszerezni a pályaelőnyt a play-outban.

Garai Péter: – Több játékosunk számára adott volt a lehetőség a bizonyításra, sajnos nem igazán tudtak élni vele... Remélem, a rossz főpróba után jó előadások következnek a Vasas ellen.

Ménkű Tibor: – Bár elkövettük ugyanazt a hibát, mint múltkor, hogy tíz pont fölötti vezetésünknél szétesett a koncentráció, a kritikus szituációkban, így a végjátékban is pontosan fejeztük be támadásainkat és ez döntött a javunkra.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu, mti.hu