Megszorongatta a ZTE-t

Remekül kezdett, és miután hátrányba került is kiválóan tartotta magát az idény első hazai mérkőzésén a BEAC az ötödik helyen álló ZTE NKK ellen, de végül egy izgalmakkal teli mérkőzésen 5 ponttal alulmaradt a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ, szombati mérkőzések
BEAC ÚJBUDA–ZTE NKK 69–74 (20–19, 6–14, 28–24, 15–17)
Gabányi-sportcsarnok, 200 néző. V: Frányó, Jakab, Jurák

BEAC: PUSZTAI P. 19/9, Pusztai S. 5, SUPPÁN 11/3, György, Barnai 12. Csere: Szabó D. 2, SÜLE 16/6, Kovács V. 2, Angyal N. 2. Edző: Balogh Judit

ZALAEGERSZEG: KOIZAR 17/12, Kovács G. 5/3, Gorjanácz 7/3, Hegedüs-Őri 10, PARKER 10. Csere: SZALAY V. 9, PAVEL 14, Vincze V. 2. Edző: Gáspár Dávid

Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–3. 8. p.: 14–12. 13. p.: 20–23. 17. p.: 26–28. 25. p.: 35–48. 35. p.: 59–68
Kipontozódott: Parker (37. p.)

A mérkőzés elején inkább a hazaiak akarata érvényesült, 6-0-ra és 12-4 re is vezetett a BEAC, és meg is nyerték az első tíz percet 20-19-re. A három légióssal érkező ZTE a második negyedre feléledt és végül a 26-33-al mentek a nagyszünetre.

A félidőben a BEAC szurkolói a „Hozz egy labdát az újbudai ovisoknak!” önkormányzattal közösen kiadott jótékonysági felhívásra színes labdákkal borították be a parkettet. Az élvonalbeli játékosok az összegyűjtött sportszereket továbbiakkal kiegészítve személyesen viszik el egy kerületi óvodába, és közös játék keretében adják át új tulajdonosaiknak.

A harmadik játékrész második felében újfent inkább a BEAC diktálta a ritmust, és hárompontos hátránnyal várhatták a záró felvonást (54-57). Az utolsó negyed igazi szoros közönségszórakoztató küzdelem volt, de végül a ZTE szerezte meg a győzelmet öt ponttal.

Vajda Anna (másodedző, Balogh Judit a mérkőzés után azonnal távozott): – Remekül játszottunk egy nagyon jó ZTE ellen. Volt tartása a csapatnak, többször a sírból hoztuk vissza a mérkőzést. Balogh Bubu azt kérte szünetben a lányoktól, hogy küzdjenek, ne adják fel, ezt is maradéktalanul teljesítették. Hétről hétre javul a játékunk, remélhetőleg ennek meg is lesz majd a gyümölcse a későbbiekben.

Gáspár Dávid: – Elismerésem a csapatomnak és a BEAC-nak is. Nagyon jó munkát végeznek a budapestiek, a fiataljaik remekül játszottak. A legfontosabb, hogy sikerült behúznunk ezt a mérkőzést.

forrás: nemzetisport.hu, bb1.hu, mti.hu