Kicsin múlt

A MAFC idei legjobbját hozta a Sport 11-ben, de a végjátékot a hazaiak bírták jobban, így győzelmével 1-0-ra vezet a Vasas a play-outban.

A kiesés elkerüléséért, 1. mérkőzés
VASAS BUDAPEST–MAFC 79–73 (15–21, 20–23, 26–12, 18–17)
Sport 11 csarnok, Kánai út, 600 néző. V: Cziffra, Papp, Tőzsér

VASAS: TAYLOR 11/3, HORVÁTH Á. 16/3, THOMPSON 14/6, PACHER 19, WRIGHT. Csere: Moravcsik, Katona 5/3, Garamvölgyi, Boros. Edző: Sárosi Bulcsú

MAFC: SMITH 13/9, DUVNJAK 14/6, POLYÁK 15/6, Lakits 4, Sihota 9. Csere: POSCIC 11, Misek 2, Kovács Á. 4. Edző: Garai Péter

Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–7. 5. p.: 6–9. 8. p.: 8–19. 13. p.: 23–23. 15. p.: 28–25. 18. p.: 33–42. 23. p.: 42–44. 27. p.: 54–53. 33. p.: 66–58. 36. p.: 74–67. 39. p.: 76–73

A két győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Vasas javára

Szombaton délután kezdetét vette a két győzelemig tartó kiesés elleni párharc. A két csapat idei egymás elleni eredményei és a hazai pálya előnye is a Vasas mellett szólt.

Ehhez képest alaposan bekezdett a MAFC, Polyák két támadásból két triplát vágott be és a ráadás büntetőt is a helyére küldte. Mielőtt nagyon elmentek volna a vendégek, Horváth fejezett be egy gyorsindítást, majd Wright ziccerezett közelről. Ettől függetlenül nem tört meg a műegyetemisták lendülete, 6-14-nél Sárosi Bulcsúnak kellett időt kérnie. Jól védekeztek a piros mezesek, a Vasasnak a 8. percben sikerült átlépniük a tízpontos határt. A csereként beálló Katonának volt ebben nagy szerepe. Az utolsó két percre összekapták magukat a hazaiak, így újra látótávolságon belülre kerültek (15-21).

Sihota középtávolija beesett a negyed elején, de ezután teljesen megállt támadásban a MAFC, a hazaiak pedig Taylor duplájával 23-23-nál egyenlítettek. Nem kellett sokat várni a vezetésre sem, Wright 2+1-es akciójával a 15. percben 28-25-re módosult az állás. Nem zuhantak azonban össze Polyákék, egy perc múlva már újra náluk volt az előny Smith triplája után. Ezt követően nagy adok-kapok volt a pályán, a Vasas részéről Pacher volt aktív, míg a túloldalon Kovács beállítása bizonyult jó húzásnak. A 17. percben még 33-34-et mutatott az eredményjelző, de a hátralévő három percet 10-2-re a MAFC nyerte meg, így tetemes előnyt szerzett a félidőre (35-44).

Négy perc alatt elfogyott a MAFC előnye. A Vasas 7-0-s kezdése megadta a második félidő alaphangját, majd 49-48-nál a vezetést is magához ragadta Horváth duplájával. Ezt követően még egyszer sikerült fordítania a Garai-legénységnek, ám a negyed hátralévő perceiben folyamatosan a Vasasnál volt az előny. Az alacsony szerkezetben jobban teljesítettek a hazaiak, Taylor és Pacher is jól játszott ezekben a percekben. Noha ötpontos előnyre tettek szert, a mérkőzés még nem volt lefutott (61-56).

Nem kezdte jól a záró etapot a MAFC, Poscicra fújtak rá az elrontott támadás után egy sportszerűtlen hibát. Már kezdett nagyon elmenni a Vasas, amikor Duvnjak fejezett be triplával egy gyors akciót. Hiába volt meg rá többször is a vendégeknek az esélye, hogy faragjanak a hátrányukból, az elrontott támadások után Thompson válaszolt a sarokból. Hiába nézett ki úgy, hogy innen már simán behúzza a Vasas, a MAFC Duvnjak pontjaira építve visszajött a meccsbe. A szerb irányító triplája célba ért egy perccel a vége előtt, így 76-73-as állással mentek bele a csapatok a végjátékba. Mégsem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel a vendég csapat, a túloldalon pedig Thompson triplája eldöntötte a mérkőzést (79-73).

Győzelmével 1-0-ra vezet a Vasas a play-outban, a folytatás szerdán következik a Gabányi Sportcsarnokban.

Sárosi Bulcsú: – A nagyon motivált MAFC extra kosarakkal elhúzott, de szünet után nagyobb energiákat mozgósítottunk, s színesebb lett a játékunk, s e kettőnek, valamint a hitünknek köszönhetően sikerült fordítani és nyerni.

Garai Péter: – Alacsony szerkezettel kezdve sikerült zavart kelteni ellenfelünknél, de úgy érzem, egész évben az a mondat illik ránk: elnézést Virág elvtárs, ez már az ítélet... Azt gondolom, a döntés már megszületett, de a saját pályánkon, a Gabányiban, nagyszámú közönségünk előtt bizonyítani kell, hogy a legnehezebb helyzetben az utolsó leheletünkig tudunk küzdeni.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu, mti.hu