ITT A MÁSODIK!

Remek dobóformában volt, és végig vezetett a BEAC. Megérdemelten aratott diadalt az MTK felett a Városmajorban, így az ő nevünk mellé került a második győzelem a tabellán.

NŐI KOSÁR NB I, 20. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–BEAC ÚJBUDA 74–88 (21–24, 20–28, 14–18, 19–18)
Acsády u., 130 néző. V: Fodor A., Praksch, Vida J.

MTK: Koch 2, ZSOVÁR 19/9, Jankó 6, SZÉKELY-HORVÁTH 17/6, TURÓCZI 19/3. Csere: Szabó B. 6/6, Wéber, Semsei 5, Ambrus. Edző: Nagy Dóra

BEAC: Pusztai P. 8, LELIK 19/12, SÜLE 23/15, Szabó F. 10, BARNAI 10. Csere: Suppán 6/6, Kocsis F. 2, György, László 2, PÁL 6, Boros D. 2. Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása: 4. perc: 7–10. 8. p.: 16–18. 13. p.: 25–29. 17. p.: 33–43. 24. p.: 49–57. 27. p.: 51–65. 33. p.: 59–72. 36. p.: 69–74. 39. p.: 72–83
Kipontozódott: Süle (36. p.)

Triplapárbajjal indult a találkozó, Mau és Réka talált be távolról az első percekben a BEAC oldalán, míg a másik oldalon Székely-Horváth tette ugyanezt. A hazaiaknál főleg Turóczi élt a palánk alatt, a BEAC-nál viszont mindenkitől jöttek a pontok, így az első negyed közepén hat ponttal tartottak előrébb. Ezt a különbséget ugyan megfelezte a kék-fehér együttes a negyed végére, de így is egy triplányival az újbudai csapat volt előnyben 10 perc után (21-24).

A második negyed elején a hazaiak Turóczi büntetőivel egy pontra felzárkóztak (25-26), innen azonban Mau és Judie eredményes játékával 7-0-ás etapot repesztett és jött is az MTK időkérése (25-33). Jankó betalált, de aztán megismétlődött a korábbi forgatókönyv, az újabb 7-0-ás roham után pedig már kétszámjegyű volt a különbség a csapatok között (27-40). Elképesztő dobószázalékkal dobtak a csapatok, a védekezés viszont nem volt egyik együttesnek sem erős oldala ebben a szakaszban. Az MTK-t ebben az időszakban elsősorban külső emberei, Zsovár és Székely-Horváth vitték, Mauval azonban nem bírtak – a félidőig 20 pontot szórt, ezzel pedig a csapat 11 ponttal vezetett a félidőben (41-52).

Húsz perc játék után nagy kérdés volt, hogy lehet-e tartani a 60 százalék körüli dobóformát egy egész mérkőzésen át. Pál Szandi jelentkezett játékra a második félidő elején, és vette át a csapat irányítását. Az első percekben kicsit döcögött a BEAC játéka, inkább a faultok gyűltek a nevük mellett. Mau megdobta a 23. pontját is, de mellé sajnos begyűjtötte a negyedik hibáját, így a padra kényszerült. Az MTK 10 ponton belülre zárkózott (49-57), Szandi azonban szépen hozta helyzetbe a társait, így egy 8-2-es etappal ismét sikerült elhúzni a vendéglátók mellet (51-65). Amikor Réka triplája beesett, az eddigi legnagyobb, 15 pontos különbséget jegyezhették fel (53-68). A negyedet Turóczi büntetői és Petra tempója zárta (55-70).

A magabiztosnak látszó előny aztán olvadni kezdett a negyedik negyed elején. 2-7-es etappal nyitott az MTK, így Zsovár triplája után jött is Balogh Bubu időkérése (62-72). Turóczi bedobta első tripláját, jókor jött Judie közelije (65-74). Ismét Zsovár villant, kétszer is, az újbudai csapatnál viszont Mau megkapta ötödik hibáját is, így 4 perccel a lefújás előtt kipontozódott (69-74). Nagyon kellett Szandi tempója, a sorozatos vitatható bírói ítéletek számonkérése miatt viszont technikait ítéltek a pad ellen, így Székely-Horváth dobhatott. A büntető kimaradt, ám a középtávoli beesett, így öt perccel a lefújás előtt 5 pontra olvadt az addigi előnyük (71-76). A lányok szíve azonban a helyén volt ezen az estén, nem hagyták “kiénekelni a sajtot a szájukból”, a hibátlan statisztikával 10 pontot szerző Flóra kosaraival, és a hajrában 8 pontot (köztük két triplát) vállaló, végül 19 pontot szerző Réka vezérletével a lányok megérdemelt, magabiztos, 14 pontos győzelmet arattak a Városmajorban.

Nagy Dóra: – Azt gondolom, hogy a meccs a védekezésen ment el, főleg az első félidei csapatvédekezésünk nem működött. A BEAC dobóformája ellen ez kevés volt.
Balogh Judit: – Örülök, hogy jobban játszottunk, mint az elmúlt hetekben, de bízom benne, hogy a csapatban még ennél is több van.

forrás: beac.hu, nemzetisport.hu