Ismét nehéz ellenfélnek bizonyult

Fej-fej melletti küzdelemben győzte le a Kecskemét a MAFC-ot a férfi kosárlabda NBI november 18-i játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ

KTE-DUNA ASZFALT–MAFC 83–77 (21–19, 15–19, 24–22, 23–17)
Kecskemét, 750 néző. V: Tőzsér, Farkas G., Söjtöry

KECSKEMÉT: Pongó Máté 5/3, THOMPSON 16/9, DJERASZIMOVICS 18/6, DRAMICSANIN 19/6, Karahodzsics 7. Csere: Wittmann 13/6, Molnár Márton 2, Horváth K. 3/3. Edző: Forray Gábor

MAFC: HOT 18/9, Lakits, Misek 4, Cvetkovics 8/3, B. DAVIS 18/3. Csere: Fodor M. 10/6, NEIGHBOUR 19/3, Debreceni. Edző: Jovica Arszics

Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 7. p.: 9–13. 13. p.: 29–24. 17. p.: 29–33. 23. p.: 46–38. 27. p.: 53–51. 33. p.: 65–62. 37. p.: 74–68
Kipontozódott: Karahodzsics (34. p.), Cvetkovics (36. p.), Misek (40. p.)

A PVSK-t nagyon megverő és a Szolnokot is megszorongató MAFC ezúttal is kemény ellenfélnek bizonyult: a lepattanóharcban sokkal jobb Kecskemét többnyire vezetett, de elhúznia nem sikerült, a fővárosiak mindig visszakapaszkodtak. A KTE az utolsó percben kiharcolt faultok után nem büntetőzött tökéletesen, ám annyit bedobott, hogy két vereség után, nagy erőfeszítések árán újra győzelmet ünnepelhessen.

MESTERMÉRLEG
Forray Gábor: – Nem játszottunk jól, de csak néhány negatív hang jutott el hozzánk, a közönség nagy része mellettünk állt végig, ez segített át minket a holtponton. A MAFC szervezetten, koncentráltan kosarazott. Jól jön a szünet most nekünk, javítani kell több dolgon is.

Jovica Arszics: – A hamar beszedett személyi hibák nehézséget okoztak nekünk, mert így Davisnek negyven percet kellett játszania. Ezután nem volt elég energiája a fontos dobásokra. A másik gond az volt, hogy nagyon sok támadólepattanót engedélyeztünk a hazaiaknak.

forrás: nemzetisport.hu