Hiába állt fel mínusz kettőről a Debrecen a MAC ellen

A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a Debrecen hazai pályán 4–2-re kikapott a MAC Budapesttől.

DEBRECENI HK–MAC BUDAPEST 2–4 (0–1, 1–1, 1–2)
Debrecen, 400 néző. V: Varjú, Gangel, Soós, Vincze

DEBRECEN: ORLOV – Berta, Szagyikov – Varga A. 1 (1), Smith – Hetényi, Wéber – Piszkunov, Koszurov, Vaszjunyin – Németh A., Brown (2), HÁRI 1 (1) – Godó, Vincze, Molnár D. Edző: Jason Morgan

MAC: BÁLIZS – Escobedo, Kovács B. 1 – Ruikka, Vokla – Mestyán, Pozsgai 1 – Bödök, Lakatos – Könczei, BOORAS 1 (1), KOVÁCS CS. 1 (2) – Keresztury, NAGY K. (2), Terbócs – Somogyi, Nagy G. (1), Jubinville (1) – Roczanov, Tóth M., Schmál. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 10, ill. 10 perc

A fővárosi gárda Kovács Bronson Zoltán góljával szerzett vezetést az első harmad hajrájában, majd Kovács Csaba találatával a 36. percben már kettővel vezetett (0–2).

A villámgyorsan érkező szépítés után a 48. percben egyenlített a Debrecen, előbb Hári Norbert majd Varga Arnold volt eredményes, és az 59. percig nem is változott az állás (2–2).

A legvégét azonban jobban bírta a vendégcsapat, Pozsgai Tamás emberelőnyből visszavette a vezetést a MAC számára, Jon Booras pedig az üres kapuba lőtt (2–4).

A MAC sikerével két pontra megközelítette az egy meccsel többet játszó, címvédő DVTK-t.

MESTERMÉRLEG
Jason Morgan: – A speciális egységek közötti hatékonyság döntött, mi emberelőnyben szinte minden elpuskáztunk, az ellenfél mindent belőtt. Olcsó vigasz, de most legalább nem volt annyira hullámzó a teljesítményünk, mint az ezt megelőző mérkőzéseken.

Majoross Gergely: – Érdekes, hogy mi éppen az emberelőnyös helyzetekben mutatunk meglehetősen hullámzó formát. Most szerencsére minden jól sült el számunkra. Volt a meccsnek olyan szakasza, amikor eldönthettünk volna a három pont sorsát, de a harmadik harmadban már mi örülhettünk, hogy közeledett a hosszabbítás. Aztán két perccel a vége előtt kaptunk egy emberelőnyt...

forrás: nemzetisport.hu