Fodor vezérletével a MAFC nyerte az alsóházi rangadót

Csak a Debrecen-MAFC mérkőzésen született vendégsiker a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szerdai játéknapján. A fővárosiak ezt megelőzően december 9-én győztek legutóbb az élvonalban. A játéknap legeredményesebb játékosa a MAFC korábbi válogatott irányítója, Fodor Márton volt, aki 28 pontot dobott.

KOSÁRLABDA, FÉRFI NB I
DEAC–MAFC 71–87 (22–23, 20–15, 14–27, 15–22)
Debrecen, 1000 néző. Vezette: Győrffy, Tőzsér, Mészáros B.

DEBRECEN: JONES 18/9, DeShields 9/3, Lilov 7/3, BOGNÁR K. 11, Armwood 11. Csere: Molnár A. 4, Velkey 5/3, Kósa T 6/3. Edző: Berényi Sándor

MAFC: Hot 12/6, Misek 4, FODOR M. 28/18, MCCRAY 23/6, CVETKOVICS 17/6. Csere:Lakits, Peringer 3, Lakosa Zs. Edző: Garai Péter

Az eredmény alakulása. 5 perc: 13–10. 9. p.: 19–22. 16. p.: 30–34. 19. p.: 40–36. 24. p.: 46–41. 28. p.: 51–60. 33. p.: 58–70. 37. p.: 65–79
Kipontozódott: Jones (34.), Armwood (38.), Cvetkovics (39.)

A DEAC hat, míg a MAFC hét nyeretlen találkozóval a háta mögött vágott neki az alsóház rangadójának a debreceni Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban.

Armwood hibázott, a túloldalon Cvetkovics pontos volt, majd Bognár kettese és Jones triplája sült először a hazaiaknál (5-2) – így kezdték a csapatok a meccset. Távolról McCray és Fodor is betalált (7-8), de ebben a periódusban még nem alakult ki nagyobb különbség egyik fél javára sem. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a negyed DeShields triplájával és 22-23-nál zárult.

A második negyed közepéhez érkezve 7-0-s sorozatot könyveltek el a fővárosiak (30-36), amivel kialakult az addigi legnagyobb különbség, ám a hazaiak rákapcsoltak és végül ők mehettek előnnyel a pihenőre. Jones vezérletével – nyolc pontot dobott ekkor a légiós – az utolsó négy percben 12-2-es rohamot indított a DEAC, így 42-38-nál jött el a szünet.

A félidőben aztán rendezte Garai Péter a sorokat, a harmadik negyedben pedig állva hagyta a hazaiakat a MAFC, ez pedig – mint utólag kiderült – döntő volt. Fodor kétszer, McCray egyszer volt eredményes triplából a szünet után, így a negyedik perchez érkezve már a műegyetemisták vezettek újra (46-47). Jones középtávolijával még utoljára a DEAC-nál volt az előny, de ezt követően már a vendégek akarata érvényesült. Fodor a negyed végéig beszórt még két triplát, valamint Cvetkovics és McCray sem maradt rest, így az utolsó tíz perc 56-65-nél kezdődött.

A felépített előnyt még tovább növelte az utolsó etapban a MAFC, a DEAC nem tudott közelebb férkőzni, így izgalom sem maradt a végére. A negyed végére kialakult a közte tizennégy (65-79), két perccel később McCray büntetői után pedig még tovább nőtt az előny. A meccs végül 71-87–nél zárult, a MAFC vetett véget a nyeretlen szériának, a DEAC pedig egyre mélyebb gödörben.

Berényi Sándor: – Sajnos ismét sok pontot kaptunk, ellenfelünk remek napot fogott ki, jól dobott távolról, ehhez mi asszisztáltunk. Sok hibát követtünk el védekezésben, ezt kihasználta ellenfelünk. Hetek óta nem tudunk olyan felszabadultan játszani, mint a szezon elején, most kimaradnak a dobások, s ezek lehúznak minket a mélybe. Voltunk nagyon fent, most nagyon lent vagyunk, ki kell másznunk a gödörből, mert csak így van esélyünk a bennmaradásra.

Garai Péter: – Úgy jöttünk, hogy nekünk nincs más választásunk, megpróbálunk győzni. A lényeg, hogy mindenki küzdjön, önmagáért és a csapatért. Ezt megértették a játékosok, s megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

forrás: nemzetisport.hu, BB1.hu