Ezúttal sem bírt a MAFC a Pakssal

A MAFC idegenben a meccs három negyedéig tudta tartani magát a Jászberénnyel szemben, végül mégis elveszítette a mérkőzést a férfi kosárlabda NB I középszakaszának alsóházában, április 4-én.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 1. FORDULÓ
Alsóház
ATOMERŐMŰ SE–MAFC 95–79 (20–24, 22–19, 24–23, 29–13)
Paks, 600 néző. V: Földházi, Kapitány, Mészáros B.

PAKS: BATTLE 16/3, Kovács Ákos 7/3, SAMENAS 18/12, GILBERT 17/9, TIBY 18/9. Csere: Watkins 5, Will 5/3, Medve 9/9, Plézer. Edző: Teo Cizmic

MAFC: M. SMITH 20/12, Lakits 4/3, Misek 11/3, SIHOTA 13/9, POSCIC 11. Csere: POLYÁK 20/15, Pápai, Kucsora, Molnár M. Edző: Garai Péter

Az eredmény alakulása: 4. perc: 8–9. 8. p.: 14–17. 15. p.: 30–29. 18. p.: 38–38. 23. p.: 48–49. 28. p.: 63–55. 33. p.: 71–71. 37. p.: 87–77

Potyogtak a kosarak az elején, Samenas öt pontjával kezdődött a meccs, Smith kétszer, Lakits pedig egyszer tudott felelni, mindketten távolról. Gilbert is beköszönt kintről, így az ötödik percben 8-9 volt az állás. A MAFC addig csak triplát dobott, azt viszont hibátlanul (3/3). Az első negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hajrá a fővárosiaké volt, tíz perc után 20-24 volt az eredményjelzőn.

Sihota növelte a vendégek előnyét, amire aztán a frissen beállt Medve egy triplával, Gilbert pedig egy zsákolással felelt. 25-26-nál Garai Péter kért időt. A második negyed derekához érve nagy nehezen visszavette az előnyt az ASE, a sereghajtó azonban nem roppant meg, sőt Sihota és Polyák ponterős játékának köszönhetően időnként újra fordított. A félidőben például Kovács Ákos sikeres büntetői után újra 42-43 volt az állás.

A fordulás után sem változott a játék képe, továbbra is hol egyik, hol másik csapat vezetett. A hajrához érkezvén kezdett meglógni a Paks (27. perc: 63-55), de egy 2-11-es rohammal megint visszajött a MAFC, az utolsó negyed egálról, 66-66-ról indult.

A végére teljesen elkészült erejével az Újbuda, Samenasék 16 pontot vertek az utolsó játékrészben ellenfelükre, így végül megérdemelten verték meg a szezon során harmadszor is a MAFC-ot, és ezzel szinte biztos, hogy elkerülik a play-outot. Érdemes megemlíteni a hazaiak amerikai irányítójának, Talor Battle-nek a teljesítményét, aki ritkán látható tripla-duplával zárt: 16/3-as pontmutató, 14 lepattanó és 14 gólpassz.

Teo Cizmic: – Boldog vagyok a győzelem miatt. Mindkét csapat azonos céllal futott neki a mérkőzésnek. A MAFC nagyon keményen játszott és sokszor váratlanul dobott. A negyedik negyedben sikerült csökkentenünk hibáink számát, ezzel meg tudtuk nyerni a találkozót.

Garai Péter: – Csak azt tudom mondani, amit az előző mérkőzések után, egyebet nem kívánok nyilatkozni, mert nem akarom magam alatt vágni a fát. Gratulálok a győzelemhez a paksiaknak, de teljesítményükért a játékosaimnak is jár az elismerés.

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu, mti.hu