Erre már lehet építeni

A BEAC-os lányok három negyeden át abszolút méltó ellenfelei voltak a tavalyi bronzérmesnek, de végül a Cegléd győzött hazai pályán a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

Nem kezdődött jól a kora délutáni meccs Cegléden, két és fél perc kellett, mire Mau büntetőből megszerezte első pontjainkat – a hazaiak eddigre már hét egységnél jártak. Sok volt a pontatlanság mindkét oldalon, a negyed közepére viszont sikerült beérni a hazaiakat (9-8). Innen aztán megint ők ragadták magukhoz a kezdeményezést, ismét megléptek hat ponttal, és főleg a palánk alatt bizonyultak tarthatatlannak: kongói centerük, Mokango 10 perc után 8 pontnál járt. Az újbudaiaknál viszont Suppi szállt be kiválóan a meccsbe. Az első negyed végéig 7 pontot szerzett hibátlan statisztikával, a vezérletével pedig nagy hajrának indult a csapat, és az első 10 perc végére megfordult az állás (20-21). A negyed végén egészen érdekes összetételű csapat volt a pályán: először lépett pályára az élvonalban Galántai Alma, aki mellett Sára, Suppi, Niki és Vani zárta az etapot.

Suppi a második negyed elején is folytatta a pontgyártást (20-23), ám Lelik triplája után a ceglédi magasemberek ismét belelendültek, és egy 11-4-es etapot követően Balogh Judit időt is kért (31-25). Nem sikerült megtörni a hazaiak lendületét, Mokango a palánk alatt szinte korlátlan úr volt (a 18. percben már 8 lepattanónál tartott), így először érte el a két számjegyet a különbség (35-25). Innen még sikerült feljebb kapaszkodni, az első húsz perc 37-31-es ceglédi vezetéssel zárult.

A nagyszünet utáni első percek a hazaiaknak sikerültek jobban, akik négy gyors ponttal visszaállították a tíz pontos különbséget. Petra és Suppi azonban nem hagyták, hogy jobban meglépjenek a sárga-kékek, a félidő közepén állandósult a 6-8 pontos különbség. Az ellenfél magas embereivel továbbra is meggyűlt a bajuk, Maksimovics vette át a hazai gólgyáros szerepét és érte el 15. pontját is a harmadik etapban. Petra és Suppi hozta újra közelebb a csapatot a Ceglédhez, olyannyira, hogy a 27. percben már csak három pont különbséget mutatott az eredményjelző (45-42). Sajnos közelebb lépni nem sikerült, sőt, a ceglédiek „megnyomták” a negyed végét, és 53-46-os előnnyel vonulhattak pihenni.

Öt gyors hazai ponttal indult a záró játékrész, ez pedig azt jelentette, hogy pillanatok alatt 10 pont fölé kúszott a különbség (58-46). A megszerzett előnyt pedig már nem is adta alább a ceglédi csapat, akik a vártnál nehezebben tudták megszerezni a győzelmet – a 15 pontos eredmény pedig nem tükrözi teljesen híven a meccs képét, hiszen 30 percig abszolút partiban tudott lenni a BEAC a tavalyi bronzérmessel. Erre a meccsre, a jó periódusokra, a harcosságra és a küzdeni tudásra pedig már bátran lehet építeni az év során.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
VBW CEKK CEGLÉD–BEAC ÚJBUDA 77–62 (20–21, 17–10, 16–15, 24–16)
Cegléd, 450 néző. V: Balog Gy., Jurák K., Bagi B.

CEGLÉD: Medgyessy 6, Lelik 5/3, Kányási 8, MAKSZIMOVICS 21/3, MOKANGO 20. Csere: Popovics, Katona 6, Kobolák 11, Filipowicz V., Serbán, Filipowicz D., Zsovár. Edző: Cziczás László

BEAC: PUSZTAI P. 14, SUPPÁN 16, Süle 6, György, Barnai 2. Csere: Szabó II 6, Kovács V. 8, Gocsman, Pusztai S. 8, Angyal, Galántai, Király L. 2. Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 6. p.: 9–8. 10. p.: 18–19. 12. p.: 20–23. 16. p.: 29–25. 24. p.: 41–34. 28. p.: 45–42. 35. p.: 61–48
Kipontozódott: Katona (38. p.)

Cziczás László: – Szokatlan időpont, szokatlan ceglédi játék. Egy pozitívum van, a győzelem.
Balogh Judit: – Lehet, hogy az ebéd helyetti meccsek fekszenek nekünk a leginkább.

forrás: nemzetisport.hu, beac.hu