Elfáradt a végére

Egy félidőig derekasan tartotta magát a MAFC a Zalaegerszeggel szemben a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati rangadóján, de végül a meccs igazolta a papírformát.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
19. FORDULÓ
MAFC–ZALAKERÁMIA ZTE KK 72–96 (16–19, 22–23, 17–24, 17–30)
Gabányi-sportcsarnok, 1100 néző. V: Cziffra, Hervay, Radnóti

MAFC: HOT 18/3, Fodor M. 8, Misek, McCRAY 27/6, Cvetkovics 4. Csere: Lakosa Zs. 4, LAKITS 10, Peringer, Bordács, Katona B. 1, Szanyi, Siklós. Edző: Garai Péter

ZALAEGERSZEG: KINNEY 14/12, VAUGHN 16/9, BENKE SZ. 17/3, Szabó Zs. 6, RADIC 21. Csere: Mohácsi 3/3, HORVÁTH Á. 17/9, Mikovics 2, Kis R. Edző: Bencze Tamás

Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–4. 8. p.: 14–15. 13. p.: 23–25. 18. p.: 34–39. 23. p.: 45–46. 28. p.: 47–62. 34. p.: 59–74. 39. p.: 67–89
Kipontozódott: Cvetkovics (34. p.)

Ezúttal is jó hangulat és telt ház fogadta a két csapatot a Gabányi László Sportcsarnokban szombaton este. A debreceni győzelmüknek köszönhetően önbizalomtól duzzadó fővárosiak derekasan küzdöttek, és egy félidőig még partiban is voltak a kék-fehérekkel.

A MAFC kezdett jobban, az első negyed nagy részében még vezetett is, de a hajrára fordított a ZTE, így tíz perc után 16-19 volt az állás. A folytatásban nagy volt a rohanás, ami a vendégeknek kedvezett, persze nem szálltak el a hazaiak sem, 38-42-vel fordultak a csapatok.

Egy pillanatra még visszavette az előnyt a fővárosi csapat, de aztán a ZTE elkezdte szórni a triplákat, és meglógott. A záró felvonás előtt 55-66 volt az állás. A végére azonban kinynyílt az olló és Bencze Tamás együttese elvitte a győzelmet.

MESTERMÉRLEG
Garai Péter: – Fantasztikus hangulat uralkodott a csarnokban, ezért érdemes kosárlabdát csinálni a fővárosban is, mindkét szurkolótábort megilleti a dicséret. Készültünk a ZTE-ből, tudtuk, hogy centerposzton erős, és próbáltuk megelőzni, hogy a festékbe passzolja a labdát. Sajnos a külső dobásaink nem sikerültek, a végén pedig egy kicsit el is fáradtunk. A vendégek megérdemelten diadalmaskodtak.

Bencze Tamás: – Az első félidőben jól védekeztünk, tartottuk a lépést a MAFC-cal. A harmadik negyed derekán pár külső dobással és a szerzett labdáknak köszönhető gyors indítással megtörtük ellenfelünket. Sokat elárul az is a teljesítményünkről, hogy a statisztikai lapra huszonhét assziszt került a nevünk mellé. Kiváló hangulat uralkodott a csarnokban, Budapestnek emiatt is szüksége van a kosárlabdára a felső osztályban.

forrás: nemzetisport.hu, bb1.hu