Egyenlített a MAFC a play-outban

A MAFC hazai környezetben 13 ponttal legyőzte a Vasast a férfi kosárlabda NB I bennmaradásért vívott párharcának második, szerdai összecsapásán. Mindez azt jelenti, hogy szombaton a harmadik mérkőzésen dől el, melyik csapat búcsúzik az élvonaltól.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT
2. MÉRKŐZÉS
MAFC–VASAS BUDAPEST 81–68 (23–13, 11–19, 19–18, 28–18)
Gabányi-sportcsarnok, 800 néző. V: Földházi, Györffy, Szabó G.

MAFC: M. Smith 12, LAKITS 10, DUVNJAK 22/9, Sihota 14/12, POSCIC 12. Csere: MISEK 10/3, Molnár Marcell, Polyák, Kovács Ádám 1. Edző: Garai Péter

VASAS: R. TAYLOR 23/3, Horváth Á. 4, THOMPSON 14/6, Pacher 11, R. WRIGHT 10. Csere: Moravcsik 3/3, Katona R., Garamvölgyi 2, Faragó 1. Edző: Sárosi Bulcsú

Az eredmény alakulása: 4. p.: 8–4. 6. p.: 16–4. 9. p.: 21–10. 13. p.: 29–13. 17. p.: 34–21. 19. p.: 34–26. 24. p.: 41–40. 28. p.: 51–43. 33. p.: 58–56. 35. p.: 66–56. 37. p.: 68–64. 39. p.: 76–68

Kipontozódott: Moravcsik (38. p.)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1

Telt ház előtt, jó hangulatban rendezték a play-out második mérkőzését a Gabányi László Sportcsarnokban. A tét nagy volt, az életben maradásért játszott a MAFC. Érezték ezt a szurkolók is, hiszen sokan kilátogattak a mérkőzésre, hogy biztassák csapatukat.

Lakits büntetője jelentette a mérkőzés első kosarát, amire az ellentámadásból Taylor válaszolt középtávolról. Duvnjak egy triplával visszavette a vezetését, majd Pacher egyenlítését követően beragadt a Vasas. A negyed felénél, 10-4-nél Sárosi Bulcsúnak kellett időt kérnie. Az általában védekezésben remeklő Lakits támadásban is sokat tett hozzá ezekben a percekben, majd Duvnjak újabb pontjaival már 16-4 volt az állás. A MAFC lendülete megmaradt, már tizenöt ponttal is vezetett. Az utolsó két perc a Vasasé volt, ennek köszönhetően sikerült tíz pontra felzárkóznia (23-13).

Alig hozott kosarat a második negyed első fele, de a 6-2-s részeredmény a hazaiaknak kedvezett. A Vasas nagyon gyengén dobott, Wright a kihagyhatatlant is kihagyta, így nem csoda, hogy egyre nagyobb lett a műegyetemisták előnye. A 12. percben már 29-13-ra vezetetett a Garai-legénység. Ezután azonban teljesen megállt a játékuk, a Vasas pedig egyre feljebb kapaszkodott. A MAFC nyolc perc alatt csupán öt pontra volt képes, míg a Vasas 19-ig jutott. Még Taylor utolsó másodpercben elengedett triplája is beesett a dudaszóra, így csupán két pont maradt meg a hazaiak előnyéből (34-32).

Hiába indult hazai kosarakkal a második félidő, bő két perc után már egyenlített a Vasas. Egyre mélyebbre került a MAFC, a 25. percben Thompson hárompontosa már a vendégek vezetését jelentette. Misek két büntetőjével és Duvnjak triplájával próbálta kiráncigálni csapatát a gödörből. Egy biztosabbnak mondható, nyolcpontos előnyt felépítettek újra a hazaiak, de a negyed hajrája ismét a vendégeké volt. Taylor vezérletével egészen három pontig sikerült visszakapaszkodnia a Vasasnak (53-50).

A 32. percben újra közel állt a vezetéshez a vendég csapat, ám Sihota tizenegyedik próbálkozásából megszületett az első mezőny kosara. Sikerült hét ponttal elmennie a MAFC-nak, ekkor Sárosi Bulcsú kényszerült időkérésre. Ezekben a percekben egyértelműen Garai Péter csapatának az akarata érvényesült, de ahogy arra számítani lehetett, a Vasas visszajött a meccsbe. Végül mégsem lett „körömrágós” a találkozó vége, mert Sihota a legjobbkor talált magára, és tripláival eldöntötte a meccset (81-68).

Garai Péter: – Ismét nagy energiával kezdtünk, de elkövettük azt a hibát, mint a múltkor hagytuk ellenfelünket felállni tizenöt pontos vezetésünkről. A fiúk azonban megértették, hogy nincs több hibázási lehetőség, a záró szakaszban visszaküldtük Sihotát, aki akkor bizonyította rendkívüli képességét. A szombati mérkőzés a szív csatája lesz.

Sárosi Bulcsú: – Gyengén dobva, rossz helyzetkiválasztással kezdtünk, később ugyan többször is felálltunk, de a mérkőzést nem sikerült kimozdítani eredeti medréből. Tragédia nem történt, szombaton megpróbálunk javítani. Gratulálok ellenfelünknek!

forrás: bb1.hu, nemzetisport.hu, mti.hu