Egy jó negyed kevés volt…

Bár az első negyed után még vezetett a BEAC, a Vasas a második negyedtől kedve fokozatosan növelte előnyét és magabiztosan nyert.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
19. FORDULÓ
VASAS AKADÉMIA–BEAC-ÚJBUDA 66–52 (16–17, 18–8, 15–11, 17–16)
Pasaréti út, 200 néző. V: Boros T., Gyuris, Varga-Záray

VASAS: CSOLICS 10, DÚL 11/3, Dusanics 4, Mérész 9, ROCHEL 9. Csere: Bacsvarova 9/3, Dobos Á. 8, Bajnóczi, Tóth O., Solymosi 6, Farkas F. Edző: Igor Szkocsovszki

BEAC: Pál 2, Lelik 5/3, Süle 4, Szabó F. 6, BARNAI 8. Csere: Pusztai P. 13, Kocsis F. 2, Suppán 9/3, Boros D. 2, Gocsman 1, György. Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása: 4. perc: 8–2. 8. p.: 12–10. 13. p.: 22–17. 17. p.: 28–21. 23. p.: 36–27. 28. p.: 44–32. 33. p.: 52–40. 38. p.: 61–50

A BEAC számára gyengén indult a mérkőzés. 2 perc után 7-0 állt a táblán. Támadásban tanácstalanul mozogtak, védekezésben pedig leginkább a faultok gyűltek a nevünk mellett. Réka egyéni akcióból sikerült az első pontokat megszerezni 3,5 perc után. Majd a csapat két magas embere, Judie és Flóra vették hátukra a csapatot, és így sikerült két pontra felzárkózni (10-8). Dúl egyéni akciója után Szandi és Judie is szép pontokat szerezett, így 7,5 perc után utolérték a hazaiakat (12-12). A vasasos Bacharova büntetői betaláltak, de Réka kígyóteres triplájával ismét a BEAC-nál volt az előny (14-15), amit Rochel és Judie egy-egy kosarával sikerült is megtartani első negyed végéig (16-17).

A második negyed hasonlóan rosszul indult, mint az első. Pillanatok alatt a Vasasnál volt az előny, míg a BEAC a 4 percig nem talált a gyűrűbe. A hazaiak 7-0-ás sorozatot repesztettek és elhúztak. Jött is Balogh Judit időkérése, és a cserék a padról. Fanni szállt be jól a meccsbe, először szép 1-1-ből szerzett kosarat, majd gyönyörű labdát adott Judie kezébe. 24-21-nél a Vasas kért időt, majd egy 4-0-ás hazai sorozat következett (28-21). A negyed végén a BEAC-tól már csak Petra, míg a másik oldalon Colic szerzett pontot. Mivel a hazaiak kisembere eredményesebb volt, a félidőben az eddigi legnagyobb, 9 pontos hazai előny került az eredményjelzőre (34-25).

A harmadik negyed elején Dusanic pontjaival rögtön 10 pont fölé tornázta a különbséget a Vasas (36-25). Erre ugyan még Petra tudott válaszolni, de innen megint megállt a BEAC támadójátéka. Fanni harcolt ki sportszerűtlen hibát, de kihagyta a büntetőket és a csapat nem tudott pontot szerezni a támadásból sem. A legnagyobb ziccerek is kimaradtak, és a vonalról sem sikerült betalálni. 15 pontos hátránynál Balogh Bubu időt kért (42-27). Suppi kapott nagy labdát Ágótól, majd egyéni akcióból is pontot szerzett. Judie hiányában a palánk alatt kétszer sem sikerült tartani Dobost (46-32). Dorka és Petra pontjai után 10 pontra jött fel a csapat, de Bacharova triplája után ismét jelentős volt a hátrány 30 perc után (49-36).

Petra szedte vissza többször is saját lecsorgó labdáit, majd végül Suppi dobta be az első pontot a záró tíz perc elején (49-38). Nem sikerült azonban felzárkózni, Rochel és Dusanics pontjaival növelte a különbséget a Vasas (52-38). Suppi triplájával és Mau büntetőivel 10 pontosra csökkent a különbség (55-45), de nem sikerült ennél közelebb kerülni az ellenfélhez. A Vasasnál mindig volt valaki, aki kihasználta védekezésbeli hibákat. A végén Mérész pontjaival alakult ki a 14 pontos differencia, amit mértékét tekintve talán túlzó, de a jobb dobóformát mutató és sokkal jobban lepattanózó Vasas ellen sajnos a második negyedtől kezdve csak fellángolásokra futotta a BEAC-os lányoknak.

MESTERMÉRLEG
Igor Szkocsovszki: – Jó meccset játszottunk, mindkét oldalon jó teljesítményt nyújtottak a fiatalok. Nálunk főleg az első félidőben szerepeltek jól, a másodikban már inkább a légiósok vitték a csapatot.

Balogh Judit: – Rendkívül elkeserítő, hogy a magyar játékvezetők szemében a magyar játékos nem ér semmit.

forrás: beac.hu, nemzetisport.hu