A BEAC legyőzte az MTK-t

A BEAC házigazdaként kilenc ponttal legyőzte az MTK-t a női kosárlabda NB I alsóházi rájátszásának szombati mérkőzésén, amelynek a tétje az A csoportos tagság meghosszabbítása.

KOSÁRLABDA, NB I A-CSOPORT
RÁJÁTSZÁS A 9–11. HELYÉRT
BEAC ÚJBUDA–MTK BUDAPEST 71–62 (18–17, 22–25, 15–10, 16–10)
Gabányi-sportcsarnok, 150 néző. V: Gál J., Minár, Varga-Záray

BEAC: PUSZTAI P. 15/3, Suppán 2, Süle, SZABÓ F. 13, BARNAI 25. Csere: Kocsis F., Lelik 8/6, Gocsman 6/6, Pál, Boros D. 2. Edző: Balogh Judit

MTK: Koch 12/3, ZSOVÁR 8/3, Jankó, SZÉKELY-HORVÁTH 22/6, Turóczi 4. Csere: Szabó B. 6/6, Semsei 7/6, Ambrus 3. Edző: Nagy Dorottya

Az eredmény alakulása: 4. perc: 5–4. 8. p.: 14–14. 13. p.: 26–21. 17. p.: 31–31. 24. p.: 49–46. 28. p.: 55–49. 32. p.: 57–55. 36. p.: 63–60. 39. p.: 69–62
Kipontozódott: Jankó (28. p.), Turóczi (40. p.)

Sok pontatlansággal indult a mérkőzés, mindkét csapat kihagyta a legnagyobb helyzeteket is. Az MTK ébredt hamarabb, 2 és fél perc után 0-4 állt a táblán. Petra vállalta a vezérszerepet, öt pontjával a 3. percben sikerült megszerezni a vezetést a BEAC-nak (5-4). Felváltva estek a pontok, egyik csapat sem tudott ellépni.

Fanni kapott órási ütést az orrára az első negyed hajrájában, a sípok némák maradtak, helyette megadták Székely-Horváth kosarát. Ágó lépett be a helyére és dobott szűz kézzel triplát, ám Zsovár tempójával újra egál volt az állás (14-14). A negyed végén Petra dobta meg 9. pontját, majd az addig mindent kihagyó Judie duplája csorgott be a dudaszó pillanatában, így egy ponttal tartottak előrébb a hazaiak 10 perc után (18-17).

Réka triplája nyitotta a második negyedet, ám Semsei négy pontjával újra egál volt (21-21). Ágó és Judie pontjaival öttel léptek meg a BEAC-os lányok, ám Koch (erősen lépésgyanús) duplája, és két MTK tripla 0-8-ás vendégrohanást eredményezett. Jött is Balogh Judit időkérése (26-29). Flóri faulttal együtt bedobott büntetője jelentette az egyenlítést, ám Székely-Horváth öt pontjával újra MTK előnyt mutatott a tábla (31-34). Judie három pontja egalizálta újra az eredményt, amire Nagy Dóra rögtön időkéréssel reagált (34-34). Elképesztő hatékonysággal dobták a triplákat a vendégek, a félidőig 11 kísérletükből 7 ért célt, így Koch utolsó pillanatos büntetőivel kétpontos vendégelőnyt regisztrálhatott a fővárosi csapat a félidőben (40-42).

Nem kezdték azonban jól a második félidőt, Székely-Horváth tovább folytatta a pontgyártást, 18. pontja után 6 pontos előnyben volt Nagy Dóra csapata (40-46). Judie és Flóri pontjaival zárkóztak közelebb a hazaiak, majd amikor egy szépen kivédekezett támadás után Réka triplája is célt ért, 9-0-ás sorozatra kért időt az MTK (49-46). Koch büntetőkből egyenlített (49-49), ám erre hat hazai pont jött, így egy szusszanásnyi előnyhöz jutottak a BEAC-os lányok (55-49). Judie a 29. percben ült le először, elképesztő 16 lepattanónál járt ekkor. A negyed végén közelebb lopózott az MTK, a sok pontatlanságot, és inkább kemény fizikai küzdelmet, mint szép játékot hozó meccs 30. percében 55-52-t jegyezett a tábla.

Petra tempójával indult az utolsó negyed, ám Ambrus akciója újra két pontra hozta vissza az MTK-t (57-55). Judie kapott kétszer is nagy labdát a palánk alatt, így sikerült 5 pontra tornázni az előnyt (63-58). Egyértelmű vezérré lépett elő az utolsó negyedben, 21. lepattanója után szerezte 21.pontját, így sikerült tartani az előnyt 3 perccel a vége előtt (65-60). Ágó harcolt ki okos támadót Turóczi ellen és ezzel ki is pontozta. Az i-re a pontot pedig Petra-Réka-Judie összjátékból szerzett kosara jelentette. Ezzel állt be a meccs legnagyobb különbsége, egyben a végeredmény: 71-62. A vártnál kicsit nehezebben, de végül a BEAC-é lett a győzelem a PlayOut első mérkőzésén.

MESTERMÉRLEG
Balogh Judit: – Ami örömteli a mai meccsben a győzelmen túl, hogy ennyire gyenge játékból csak fejlődni lehet.

Nagy Dorottya: – Azt gondolom, most játszottunk legjobban a BEAC ellen, de az a védekezés, amit ellenük játszunk, nagyon sok energiát vesz ki a csapatból. Bírtuk három és fél negyeden át, utána is megvoltak még a labdáink, ám azokat már nem tudtuk értékesíteni, kosárra váltani. Innen már csak jobbak lehetünk.

forrás: nemzetisport.hu, kosarsport.hu, beac.hu