Remek meccset játszott a BEAC a legjobb magyar csapattal - videó

A százszázalékos listavezető Sopron magabiztos győzelmet aratott a Gabányi László Sportcsarnokban, de nem vallott szégyent Balogh Judit fiatal csapata az NB I-es női bajnokin.

Az alapszakasz utolsó előtti fordulójában az itthon veretlen és Euroliga Final Four-résztvevő Sopron Basket csapatát fogadta a Gabányi László Sportcsarnokban a BEAC. A mondhatni az esélytelenek nyugalmával készülő újbudai gárdát gyorsan állva hagyta a vendégcsapat, az első negyed után 12-26, a félidőben 24-49 volt az állás.

A harmadik és negyedik játékrészben tartotta magát a BEAC, két szoros negyedet (13-14, 17-21) játszott Magyarország legjobb női kosárlabda-csapatával, jó színvonalú összecsapást játszottak a felek. A hazaiak erőcsatára, az amerikai Stephanie Kostowicz a mezőny legeredményesebb kosarasa lett 23 pontjával.

Balogh Judit (BEAC): - Nem kell bánkódnunk, nem emlékszem, hogy bármikor is ilyen kevéssel kaptunk volna ki a Soprontól. Ez persze nem jelent semmit, hiszen nyilván ők is másra készülnek, és mi sem ezt a meccset szeretnénk megnyerni. Legutóbb rosszabbul sikerült a főpróba, remélem, ez nem befolyásolja a jövő heti előadást - utalt a hétvégi, Vasas elleni, kiemelt fontosságú bajnokira a vezetőedző. (beac.hu)

ELTE BEAC Újbuda – Sopron Basket 54-84 (12-26, 12-23, 13-14, 17-21)

BEAC: Szabó 4, Laklóth 10/6, Dúl 9/3, Beckley, Kostowicz 23/3

Cserék: Kovács , Suppán 4, Tóth 2, Mandic 2, Angyal

Sopron: Fegyverneky , Czukor12/6, Casas 21/6, Dupree 11, Határ 11

Cserék: Zahui 6, Jovanovics 14, Honti, Dubei 4, Varga, Crevendakic 5